Backstage With…. Melanie Laurent: The Mad Women’s Ball’da kadın ilişkileri, akıl sağlığı ve kadın düşmanlığı | Entler ve Sanat Haberleri

İzleyiciler belki de Melanie Laurent’i Quentin Tarantino’nun Inglorious Basterds’ındaki Hollywood’daki rolünden veya daha yakın zamanda Netflix’in büyük bütçeli aksiyon filmi Six Underground’dan tanıyacak olsa da, yönetmen olarak muhtemelen daha az tanınıyor.

Film yapımcılığı yaptığı işler arasında ödüllü belgeseli Tomorrow ve eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplayan drama Breathe ve şimdi de hem kamera önünde hem de kamera arkasında rol aldığı en yeni filmi The Mad Women’s Ball yer alıyor.

Bir kitaptan uyarlanan film, 19. yüzyıl Fransa’sında, “zor” veya “histerik” olarak kabul edilen kadınların sıkı bir nöroloji kliniğine adandığı ve birçoğunun yapmadıkları akıl hastalıklarına yakalanmasına neden olan Fransa’da geçiyor. onlar gelmeden önce.

Backstage podcast’ine abone olun Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

Bu kadın ilişkileri, akıl sağlığı ve kadın düşmanlığı üzerine bir çalışma ve Laurent, Sky News’in Backstage Podcast’ine, başka bir yüzyılda geçmesine rağmen, temaların şu anda alakalı olduğunu söyledi.

“Yapmak istediğim şeyin amacı buydu – daha yeni bir kızım oldu ve modern bir konu arıyordum ve bu terimden nefret etsem bile gerçekten bir tür feminist film yapmak istedim” dedi.

“Sonra feminist hikayeleri düşündüğümde, artık bunu yapmak istemedim ve sadece kadınlar hakkında bir film yapmak istedim – bir kadın portresi.

Sahne Arkası Podcast’i hakkında daha fazlası

“Ve sonra gibiydim, ama sadece kadınlara odaklanmak istemiyorum çünkü daha fazla şey anlatmak istiyorum ve sonra o kitap hayatıma girdi ve kitapta her şey vardı.”

Kitap – Victoria Mas – ödüllü bir Fransız en çok satan kitabıdır.

Laurent, romanları başarılı bir şekilde uyarlayacak bir yapıya sahip ve bu romanda aradığı her şeye sahip olduğunu söyledi.

Resim:
Laurent ayrıca The Mad Women’s Ball’da da rol alıyor.

“İnanç, aşk, mahkumlar, yeniden doğuş, ruh, maneviyat, kadın durumu, kadın hakları, bilim hakkında tüm bu temaları vardı, yani, çok eksiksizdi” dedi.

“Ve o [the author Victoria Mas] çok sinematik bir yapı buldu – bu arada çok küçük bir kitapta – ve her şeye sahipti çünkü insanlığa odaklandı ve çok şey getiren kadınlara odaklandı.

“Ve tüm bu temaların, çok karmaşık olanların ağır olması yerine, sadece bu insanlara odaklandı ve hapishane, tüm bu ilişkiler, tüm bu kız öğrenci yurdu ve tüm bu güzel kadın ilişkileri için bir oyun alanı olmaya başladı.”

Laurent’in bir sonraki projesi yine onun bir romanı – son derece popüler İkinci Dünya Savaşı romanı The Nightingale – uyarlamasını görecek.

Gerçek hayattaki kız kardeşler Elle ve Dakota Fanning, dramada ilk kez ekranda kardeşleri canlandıracağından, film zaten oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

Film, 19. Yüzyıl Fransa'sında kadınlar için hayatın karanlık tarafını gösteriyor.
Resim:
Film, 19. Yüzyıl Fransa’sında kadınlar için hayatın karanlık tarafını gösteriyor.

Laurent, ekranda hangi kitapların işe yarayacağını bilmek için genellikle içgüdülerini kullandığını söylüyor.

“Yıllardır sadece kitap uyarlaması yaptığım için – kendi yazdığım ilk filmim dışında – sanırım uyarlama potansiyeli olan kitaplar okuyorum, sanki senaryoları oyunculuk potansiyeli olarak okuyormuşum gibi. o.

“Bu sadece resimleri görüyor muyum? Görüntüleri görüyor muyum? Bir şey gördüğüm bariz mi? Görmüyorsa da gitmiyorum. [to do it] çünkü buna karşı savaşamayacağım.

“Dokunulmaya ihtiyacım var ve bunun yapmak istediğim doğru şey olduğunu hissetmeye ihtiyacım var, çünkü bundan sonra hayatımın iki ya da üç yılı var, bu yüzden en azından gideceğim karakterler hakkında son derece emin olmam gerekiyor. çok zaman geçirmek için.”

Çılgın Kadın Balosu şimdi Amazon Prime Video’da yayında – Sky News’in film ve TV podcast’i Backstage’in son bölümünde film ve Melanie Laurent ile yaptığımız röportaj hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*