BBC, Martin Bashir’in kızının kıyafetlerini kaybettiğini söyleyen öldürülen liseli kızın annesinden özür diledi | İngiltere Haberleri

BBC, öldürülen bir kız öğrencinin annesinin Martin Bashir’in kızının bazı kıyafetlerini ödünç aldığını ve geri vermediğini söylemesinin ardından özür diledi.

Michelle Hadaway, gazetecinin kullandığı “aldatıcı davranış” 1995’te Prenses Diana ile yaptığı Panorama röportajını güvence altına almak için, 30 yıl önce BBC Two’nun Public Eye programı için DNA testi için giysiler aldı.

Bayan Hadaway’in dokuz yaşındaki kızı Karen ve arkadaşı Nicola Fellows, Ekim 1986’da Brighton’daki bir ormanlık alanda cinsel saldırıya uğramış ve boğulmuş halde bulundu. Orman cinayetlerinde Babes.

Resim:
Karen Hadaway (solda) ve Nicola Fellows Ekim 1986’da öldürüldü

Mail on Sunday gazetesinin bildirdiğine göre, Karen’ın annesi kıyafetleri geri istediğinde kıyafetlerin kayıp olduğunu keşfetti.

Polisin, baş şüpheli Russell Bishop’u mahkum etmek için kanıtları gözden geçirmesine yardım etmeleri gerekiyordu.

MoS, kendi soruşturmasının BBC’nin “(Karen’ın) Beşir’in kaybettiği kanlı kıyafetleri doğru şekilde aramadığını” bulduğunu söyledi.

Karen Hadaway'in annesi Michelle Hadaway, Babes in the Wood katili Russell Bishop'ın eski kız arkadaşı Jennifer Johnson'ın yalan yere yemin etmekten ve adaleti saptırmaktan suçlu bulunmasının ardından bir açıklama okumak için Doğu Sussex, Lewes'deki Sussex Polis Merkezi'ne geldi. rezil 1987 davası yüzünden.  Resim tarihi: 17 Mayıs 2021 Pazartesi.
Resim:
Michelle Hadaway, kızının kıyafetlerinin asla iade edilmediğini söyledi

Ancak şirket, “giysilerin nerede olduğunu bilen” kişilerle iletişim kurmadığını önermenin “yanlış” olduğunu söyledi.

“Kayıtlar, Nigel Chapman (Public Eye’ın editörü) ve Charlie Beckett (yardımcı yapımcı) olarak tanımlanabilecek bir kişiyle 2004 soruşturması sırasında temasa geçildiğini gösteriyor.

“Martin Bashir’e menajeri aracılığıyla ulaşıldı ve bize Martin’in kıyafetlerin nerede olduğu konusunda yardımcı olamayacağını söyledi. Eileen Fairweather, kıyafetler kaybolmadan önce Public Eye’dan ayrılmıştı.”

Bay Bashir daha önce kıyafetlerini mi kaybettiğini veya onlara ne olduğunu hatırlamadığını söyledi.

Russell Bishop, 1988 ve 2018'de
Resim:
Russell Bishop, 1988 ve 2018’de. 2018’de Karen ve Nicola cinayetlerinden hüküm giydi.

BBC, “Bunun Bayan Hadaway’e yol açtığı sıkıntı için son derece üzgün olduğunu” ve “bu giysinin bir program soruşturmasının parçası olarak elde edildikten sonra kaybolmasından dolayı dehşete düştüğünü” söyledi.

Açıklamada, “Ona olanlarla ilgili herhangi bir cevap veremediğimiz için çok üzgünüz” diye ekledi.

Şirket, “bu konuyu incelemeye devam edeceğini” söyledi. Dyson Sorgulamave bunun bir parçası olarak, eski bir üst düzey BBC yöneticisinden 2004 soruşturması da dahil olmak üzere bu davada neler olduğunu gözden geçirmesini ve giysilerin yerini tespit etmemize yardımcı olabilecek herhangi bir şeyin gözden kaçırılıp kaçırılmadığına bakmasını istedik”.

“Giysilerin nerede olduğuyla ilgili aldığımız yeni bilgileri takip etmeye devam edeceğiz. Elbette, isterse ve ne zaman isterse bu konuyu Bayan Hadaway ile tartışacağız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*