BBC, Phoebe Waller-Bridge gibi rakipleriyle ‘kızılgın’ savaşta ‘yetenek kaybediyor’, üst düzey patron uyarıyor | Entler ve Sanat Haberleri

BBC’nin genel müdürü, yayıncının, rakipler ve yayın hizmetleri ile yıldızlar ve yaratıcılar için “kızılgın” bir savaşta “Phoebe Waller-Bridges” gibi “yeteneklerini kaybettiği” konusunda uyardı.

Bir dijital, kültür, medya ve spor komitesi oturumunda konuşan Tim Davie, kilit yetenekten ayrılma hakkında soru sorulduğunda yorumları yaptı ve şirketin potansiyel olarak başarılı yazarlar, aktörler ve yönetmenlere “dönüşümsel zenginlik” sunan diğer ağlarla rekabetle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Emmy, Altın Küre ve BAFTA ödüllü Waller-Köprü son derece popüler ve eleştirmenlerce beğenilen bir filmde yaratıldı ve rol aldı BBC komedi pire torbası2016 ve 2019’da yayınlanan ve aynı zamanda yayıncının aynı derecede övülen casus komedi-gerilim dizisinin ilk dizisinin baş yazarıydı. Havva’yı Öldürmek, 2018 yılında piyasaya sürüldü.

Resim:
Graham Norton, 2021’in başında Radio 2’den Virgin Radio’ya geçti, ancak yine de sohbet programını BBC One’da sunuyor. Resim: Vianney Le Caer/Invision/AP

2019 yılında yıldız Amazon Studios ile 50 milyon sterlinlik özel bir anlaşma imzaladı Amazon Prime Video için özel olarak yeni şovlar yapmak ve üretmek.

Ricky Gervais 2001’de The Office ile BBC’de ün kazanan, ancak diğer ağlarla çalışmaya devam eden ve 2019’da Netflix’te kara komedi After Life’ı başlatan ve o zamandan beri akış platformuyla genel bir anlaşma imzalayan başka bir komedi yıldızı.

Chris Evans’ın 2019’da Radio 2’den Virgin Radio’ya geçmesi ve Graham Norton’un bu yılın başlarındaki davayı takip etmesiyle birlikte, son yıllarda yayıncı bazı ünlü radyo yıldızlarını da kaybetti – yine de sohbet programını BBC One’da sunmasına rağmen – hit gösterisi olarak Büyük İngiliz Fırında Kapalı, 2017’de yedi seriden sonra Kanal 4’e taşındı.

BBC’nin önemli bir yeteneği kaybettiği sorulduğunda, Bay Davie milletvekillerine şunları söyledi: “Yetenek kaybediyoruz. Sadece Times Radio’ya gidenler ve diğer şeyler değil, aynı zamanda Phoebe Waller-Bridges ile büyük anlaşmalar imzalanıyor.

“Şu anda küresel bir oyunun içinde olduğumuz bir durumla karşı karşıyayız. Başarılı bir yazar, oyuncu veya yönetmen iseniz, sizden talepler hiç bu kadar büyük olmamıştı ve dönüşümsel zenginlik için olanaklar var.

“BBC’nin diğer oyunculardan farklı şeyler yapması gerekiyor – yeni yetenekler ve yeni yazılar.

“Birleşik Krallık’ta çalışmanın harika bir yanı var, hayat sadece parayla ilgili değil, bu aldığınız yaratıcı deneyimle ilgili, Normal People, bazı harika dramalar yapmak, gerçekten BBC One’da olma ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olma yeteneği ile ilgili.

Bunlar BBC’yi özel yapan şeyler ancak zamanla üzerimizde artan bir baskı olacak” dedi.

Normal İnsanlarda Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal.  Resim: BBC/Element Resimleri/Hulu
Resim:
Başrollerini Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal’ın paylaştığı Sally Rooney’nin Normal People uyarlaması, 2020’de BBC için büyük bir başarıydı. Resim: BBC/Element Pictures/Hulu

Bay Davie, Disney+ ve HBO Max gibi küresel oyuncuların pazara girmesiyle birlikte havanın “kızarmış” olduğunu söyledi.

Ekledi: “Bir şeyler yapmak bir şeydir, ancak BBC ve İngiltere için ne kadar IP’ye (fikri mülkiyet) sahip olduğumuz ve yarattığımız konusunda stratejik bir soru var, sadece bir imalathane değil, aynı zamanda icat eden ve sahip olan bir dükkan.

“Bu bizim için gerçek bir endişe ve bir kavga içindeyiz.”

Yetenek maaşını tartışan Bay Davie şunları söyledi: “Uzun vadeli pozisyon kısıtlama ve değerdir, bu yıldan yıla büyük kesintiler alacağınız anlamına gelmez.

“22.802 katkımız var, 150’den fazla kazanç 72, içerik bütçesinin %0,3’ünü temsil ediyor ve bunun garip bir bölge olabileceğini biliyorum, ancak bu çok küçük bir miktar ve inanılmaz derecede enflasyonist bir piyasadayız.

“İnsanları kaybettik, Graham Norton Virgin Radio’ya gitti, insanları GB News, LBC’ye kaybettik, onlar kaçırılıyor.

“İstisnai değer sunma konusunda sürekli kısıtlama görmek istiyorum, bu sayılarda radikal bir artış görmüyoruz, ancak utanmadan bu üst düzey yeteneği istiyoruz.”

Amsterdam, Hollanda, 02/03/2020, Disney+ cep telefonunda başlangıç ​​ekranı.  Disney+ çevrimiçi video, içerik akışı abonelik hizmeti.  Disney plus, Star wars, Marvel, Pixar, National Geographic.
Resim:
Disney+, Marvel ve Star Wars evrenlerinden gösterilerle yayın pazarına girdi

Oturum sırasında BBC başkanı Richard Sharp, Jess Brammar’ın haber kanallarının başkanı olarak işe alınmasını savundu ve atanmasıyla ilgili tartışmaların onu “bozduğunu” reddetti.

HuffPost UK’nin eski genel yayın yönetmeni ve Newsnight’ın editör vekili olan Brammar, BBC’nin 24 saat açık iki haber kanalı olan BBC World News ve BBC News Channel’ı denetleyecek.

Brexit ve başbakanı eleştirdiği eski tweetler ortaya çıktığında tarafsızlığı sorgulandıktan sonra geldi.

Davie, “BBC’de en iyileri işe almamız gerekiyor ve siyasi yelpazenin her tarafından işe almamız gerekiyor. Bu inanılmaz derecede önemli bir emsal ve bu mesele bizim için tehlikeli bir bölge.”

Bunun “süreç yüzünden” olmadığını, ancak “görüşleri olan insanları BBC’ye alma yeteneğimizden şüphe duyan” ve “buraya geldiklerinde onları – siyasi görüşleri – onları kapıda bırakıyorlar” diye ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*