Britney Spears: Mahkeme, babasının hayatının kontrolünü sona erdirme kararı verdi | ABD Haberleri

Jamie Spears’ın süperstar kızı Britney’nin hayatını yöneten tartışmalı rolünden çıkarılıp çıkarılmayacağına bugün bir hakimin karar vermesi bekleniyor.

Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ndeki duruşma, milyoner şarkıcının mali ve kişisel hayatını kontrol eden 13 yıllık konservatuar düzenlemesinde önemli bir andır.

Britney’nin tedavisiyle ilgili bir dizi belgeselde, bakımıyla ilgilenenler tarafından yeni iddialar ortaya atıldı.

Bu aydan daha erken Jamie Spears beklenmedik bir şekilde konservatuarı sona erdirmek için başvurdu, kızının hayatında sahip olmak istediği kontrolün geri verilmesi gerektiğini söyledi.

Haziran ayında, bir duruşma yapmak için bir mahkeme duruşmasına telefon açmıştı. düzenlemeye bir son verilmesi için dramatik ve ateşli savunma, iradesi dışında ilaç gördüğünü ve çocuk sahibi olma hakkını reddettiğini iddia etti. Temmuz ayında mahkemeye babasının hayatını “mahvettiğini” söyledi.

Yargıç Brenda Penny, Bay Spears’ın görevden alınmasına ve koruyuculuğun sona erdirilmesi sürecinin başlayıp başlamamasına karar verecek. Tüm taraflar vesayetin kaldırılmasını desteklediklerini ifade etmek için mahkemeye dilekçe verdiler.

Önemli bir konu, yargıcın konservatörlük sona ermeden önce şarkıcının tıbbi bir değerlendirmesinin gerekli olup olmadığı, Bayan Spears’ın direndiği bir şey.

Yıldızın avukatı Mathew Rosengart da konservatuarı yönetenlerin davranışlarının soruşturulması için baskı yaptı.

Resim:
Spears’ın avukatı Mathew Rosengart’ın büyük bir itibarı var Pic: AP

Bu çağrılar, Britney Spears’ı Kontrol Etmek adlı yeni belgeselde yıldızın iletişimlerinin izlendiği iddiasıyla daha da güçlendi. Muhafazakarlar ve güvenlik firması iddiaları yalanladı.

Yeni bir Netflix belgeseli olan Britney vs Spears ile birlikte, koruma altındaki hayatıyla ilgili yeni iddialar, onun adına kampanya yürüten Free Britney hareketine yeniden enerji verdi.

Bugünkü mahkeme duruşmasının kampanyaları için daha fazla haklılık sağlaması bekleniyor. Free Britney aktivisti Megan Radford şunları söyledi: “Bu yılın Ocak ayında bize hala komplo teorisyenleri deniyordu. ‘Özgür Britney’ kelimelerini ilk kez Ocak 2009’da söyledim, bu yüzden uzun zaman oldu.”

Britney hayranları onun 'özgürlüğü' için kampanya yürütüyor.  yıllardır Resim: AP
Resim:
Britney hayranları yıllardır onun ‘özgürlüğü’ için kampanya yürütüyor Pic: AP

Kampanya ayrıca konservatörlüklere tabi olan diğerlerinin durumuna da odaklandı ve şimdi Washington’da dikkat çekti. Muhafazakarlara daha fazla hak verecek ÜCRETSİZ Yasası adlı yeni bir yasa, Temsilciler Meclisi üyeleri tarafından önerildi.

Capitol Hill’deki bir duruşmada Cumhuriyetçi senatör Ted Cruz şunları söyledi: “Britney Spears muhafazakarlığı, her Amerikalıyı şok etmesi gereken muhafazakarlık yasasıyla ilgili gerçek sorunları gün ışığına çıkardı.

“Süreç, Bayan Spears gibi muazzam bir şöhrete, muazzam bir servete, muazzam bir maddi başarıya sahip birini temel özgürlüklerinden mahrum bırakabiliyorsa, ortalama bir Amerikalının şansı nedir?”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*