Britney Spears: Yıldızı ‘özgürleştirme’ kampanyası için bir sevinç ve serbest bırakma anı | Entler ve Sanat Haberleri

Britney Spears, Los Angeles’ta bir mahkeme salonunda hukuk mücadelesini kazandığı anda dışarıdaki sokaktan kükremeyi duydular.

Bu, şarkıcının amacını desteklemek ve 13 yıldır hayatını sürdüren muhafazakarlığa karşı çıkmak için yıllarını harcayan bir Free Britney kampanyası için bir çıkış anıydı.

Polis, adliye binasının dışındaki ana yolu bile kapattı, böylece yüzlerce kişi en son gürültülü destek gösterilerinde yürüyebildi ve hesap verebilirlik çağrısında bulundu.

Resim:
Los Angeles Yüksek Mahkemesi’nin dışındaki sevinçli Britney destekçileri Resim: AP

Britney’nin babası Jamie, kampanyanın ve kampanyanın gözünde çok uzun zamandır bir kötü adamdı. konservatör olarak görevden alınmasının onaylanması yıldızın kendisi kadar onlar için de bir zaferdi.

Küçük bir uçağın kumandasında çekilmiş bir fotoğrafını yayınlarken – “dokuzuncu bulutta” yazdı – Los Angeles Yüksek Mahkemesi’nin dışında baş döndürücü bir sevinç yaşandı.

Hollywood ünlüleriyle uğraşan bir adam olan yeni atanan avukatı Mathew Rosengart, gazetecilere kararın önemi hakkında konuşurken Britney hayranları tarafından bir rock yıldızı gibi mobbinge uğradı.

Sky News’e şunları söyledi: “Britney için anıtsal bir gün, adalete doğru anıtsal bir adım.”

Mahkemede, babasının kızının hayatındaki “zehirli, savunulamaz varlığı” olarak adlandırdığı şey nedeniyle uzaklaştırma davası açtı. Britney, babası hâlâ konservatörken, yarın uyanmaması gerektiğini savundu.

Jamie Spears’ın avukatı Vivian Thoreen, konservatörlüğün derhal feshedilmesini talep etti ve baba ile kızı arasında bir anlaşma için görüşmeler yaptı. Rosengart, bunun yıllar boyunca Britney’nin tedavisine ilişkin herhangi bir soruşturmayı atlatmaya yönelik bir girişim olduğunu söyledi.

Zaman zaman çekişmeli ve huysuzdu.

Spears, mahkemenin babasının hayatı üzerindeki kontrolüne son vermesini istiyor Pic: AP
Resim:
Jamie Spears, Britney’nin konservatuarından uzaklaştırıldı Pic: AP

Rosengart, bu hafta yayınlanan “Britney Spears’ı Kontrol Etmek” belgeselinde yer alan ve iletişimlerinin izlendiği ve kaydedildiği iddialarının “şok edici” ve “anlaşılmaz” olduğunu söyledi. Thoreen, bir TV şovunun gün ışığına çıkardığı kanıt olmadığı için onları reddetti.

Bay Spears’ın askıya alınması gerektiğine karar veren Yargıç Brenda Penny, “Bu Bayan Spears’ın çıkarınadır” dedi.

Britney Spears destekçisi Kim Van Doorn, 29 Eylül 2021'deki konservatuar duruşması öncesinde Stanley Mosk Adliye Sarayı'nın önünde. Resim: AP Photo/Chris Pizzello
Resim:
Britney Spears destekçisi Kim Van Doorn Pic: AP Photo/Chris Pizzello

Dava, daha geniş bir konu olan konservatuarlara ve ABD’de bunlara tabi olan tahmini 1,3 milyon kişiye ışık tuttu. Kanunda değişiklik yapılması yönündeki baskı artmaya devam ediyor.

Britney Spears konservatuarı birkaç hafta daha gürleyecek ve avukatlar, Jamie Spears’ın teslim etmesi gereken son 13 yıldaki dosyaları inceleyecek, muhtemelen ileride uzun yasal çekişmeler sağlayacak, ancak Britney’nin aradığı özgürlük buydu.

Britney Spears destekçisi Mona Montgomery, 29 Eylül 2021'de Stanley Mosk Adliyesinde bir konservatuar davası duruşmasının dışında gösteri yapıyor. Resim: AP/Chris Pizzello
Resim:
Britney Spears destekçisi Mona Montgomery Pic: AP/Chris Pizzello

Kendisini Britney’nin geçmişinden bir arkadaş olarak tanımlayan Heaven Casey, “Eminim kendini özgür hissediyor, çok fazla ağlayacak, bu onun yaşayacağı beş keder aşaması gibi çünkü şimdi onun babası sonunda hayatından çıktı, sonunda özgür olabildi.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*