Countryfile yıldızı Julia Bradbury, meme kanseri teşhisi sonrasında mastektomi geçirecek | İngiltere Haberleri

TV sunucusu Julia Bradbury, meme kanseri olduğunu ve mastektomi geçireceğini açıkladı.

En çok BBC One programını sunan Countryfile ile tanınan 52 yaşındaki yayıncı, altı santimetrelik bir tümörü çıkarmak için sol memesini aldıracağını söyledi.

Pazar günü Mail ile yaptığı röportajda, cerrahların hastalığın vücudunun diğer bölgelerine yayılıp yayılmadığını belirlemek için lenf düğümlerinden doku alacağını söyledi.

Bradbury, geçen yıl iyi huylu mikro kistlerden oluşan bir küme olduğu ortaya çıkan bir yumru bulduğunu söyledi.

Ancak kanser teşhisi, Temmuz ayında yıllık bir geri çağırma için bir mamogram için rezervasyon yaptırdıktan sonra geldi.

Doktorlar, tümörü “büyük” olarak tanımlamasına rağmen, kanser hücrelerinin henüz meme dokusuna yayılmadığına inanıyor, bu da kemoterapiye ihtiyaç duymayabileceği anlamına geliyor.

Bradbury, teşhisini duyurmak için “üzgün olduğunu” söylemek için tweet attı.

“Lütfen düzenli olarak kendi kendinize kontrol edin ve açıklanamayan ağrı, hassasiyet veya yumrular varsa, lütfen kontrol ve takip isteyin. Memnun değilseniz 2. bir görüş isteyin.”

Bradbury, yayına olumlu baktığını söyledi.

“Kanser ölçeğinde oldukça iyi. Ama tüm tümörlerde olduğu gibi, oraya girene kadar asla bilemezsiniz” dedi.

“Aslında göğsümü kaybedeceğim. Bir gün ona tepeden bakacağıma ve bunun hayatımın savaşı olduğunu düşüneceğime inanıyorum ve bunu kanıtlamak için en büyük savaş izine sahibim.”

2004’ten 2014’e kadar Matt Baker ile birlikte Countryfile’ı sunan Bradbury, diğer kadınları meme kanserine karşı düzenli olarak kontrol etmeye ve yardım istemekten korkmamaya çağırdı.

“Kendimizi kontrol etmeli ve yardım istemeliyiz,” dedi.

“Bir teşhisten korkmak sizi öldüren şey olabilir. O halde neyi arayacağınızı öğrenin ve kontrol edin, kontrol edin, kontrol edin.

“Doktorlar uzmandır, ancak yalnızca siz bir yumruyu bastırabilir, nasıl bir his olduğunu bilir ve bu konuda bir şeyler yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz.”

Bradbury ayrıca belgeseller ve tüketici ilişkilerinde uzmanlaşmıştır ve BBC ve ITV tarafından istihdam edilmektedir.

Ayrıca diğer programların yanı sıra BBC için 2005’ten 2009’a kadar Watchdog ve 2012’de Planet Earth Live’ı sunduğu bilinmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*