COVID-19: Binlerce Avustralyalıyı karantinaya göndermekle suçlanan bir Ünlü mürettebat üyesiyim | Entler ve Sanat Haberleri

Ben Bir Ünlüyüm… Beni Buradan Çıkarın! COVID-19 testi pozitif çıkan mürettebat üyesi binlerce Avustralyalıyı tecrit altına almakla suçlandı.

ABC News’e göre 31 yaşındaki makyöz, Cumartesi günü Sidney’den Ballina, New South Wales’e (NSW) uçtu ve kendisine yalnızca işle ilgili amaçlarla seyahat etmesine izin veren bir muafiyet taşıdı.

Byron Bay ve Kingscliff’teki mağazaları, kafeleri ve restoranları QR kodunu kullanarak check-in yapmadan ziyaret ettiği bildirildiğinde, gösterinin Avustralya yapımı üzerinde çalışıyordu.

Daha sonra testi pozitif çıktı koronavirüs, daha geniş Tweed ve Byron Shires’ın yedi günlük bir kilitlenmesine yol açtı.

Queensland, bu bölgelere sınırlarını Çarşamba günü saat 1’de kapattı.

ITV, ABC’ye söz konusu kadının “tam aşılı olduğunu ve işteyken KKD giydiğini” söyledi. Tüm yakın temaslarının şu anda tecrit altında olduğunu da ekledi.

Şimdi halk sağlığı emirlerini birden fazla ihlal ettiği için tutuklandı.

Avustralya’daki koronavirüs kısıtlamalarına göre, hala kilit altında olan Sidney’den seyahat eden kişilerin çalışmadıkları zamanlarda evde kalmaları gerekiyor.

NSW üst meclisinin Liberal bir üyesi olan Catherine Cusack, eyalet sağlık bakanı Brad Hazzard’ı olay üzerine istifa etmeye çağırdı.

Salı günü tweet attı: “Byron ve Tweed LGA’ların sözde ‘temel işçi’ tarafından tetiklenen kilitlenmeyi öğrenmek için harap oldum. İşletmeleri, okulları ve sınır ötesi ilerlemeyi mahvetmek için ‘temel işçi’.

Yerel liderler, ITV stüdyolarında, programlarının bölgedeki çekimlerine duydukları öfkeyi de dile getirdiler.

I’m A Celebrity, Tweed Shire’da ve Love Island yakındaki Byron Shire’da bulunuyor.

Byron Shire belediye başkanı Michael Lyon, Love Island’ın çekimleri için konseyinin onayını iptal etmek istediğini söyledi.

Facebook’ta “Tekrar kilit altında olmak çok yıkıcı ve eyalet hükümetinin güvendiği onur sisteminin derinden kusurlu olduğu açık” dedi.

Ayrı bir gönderide şunları ekledi: “Yerel topluluğumuz bir kez daha COVID’in bölgelere nasıl yayılabileceğinin dikkate alınmamasının bedelini ödüyor.

“İnsanların çeşitli nedenlerle Sidney’den ayrılmalarına izin veriliyor ve bence NSW hükümetinin, insanların seyahat etmesine izin veren veya en azından buradayken hareketlerini kısıtlayan bu kuralları daha da sıkılaştırmanın zamanı geldi.”

Tweed Konseyi’nden bir sözcü, topluluğun “Sydney’in sıcak noktasından bir kişinin Kingscliff Pub’da dört saat geçirmesini gerektiren temel işlerin neler olduğu konusunda netlik aradığını” söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Avustralya: Kilitlenme protestocularına plastik mermiler ateşlendi

Popüler reality dizisinin Avustralya versiyonu, koronavirüs seyahat kısıtlamaları nedeniyle ülkede ilk kez çekiliyor. Genellikle Güney Afrika’da çekilir.

Bu arada İngiltere versiyonu Galler’de ikinci kez çekildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*