COVID-19: Gisele Bundchen, aşı yorumlarına yönelik tepkilerin ardından model arkadaşı Doutzen Kroes’u savunuyor | Entler ve Sanat Haberleri

Dünyanın en çok kazanan modellerinden biri olan Gisele Bundchen, COVID aşısı yaptırmak zorunda kalmayacağını söyledikten sonra diğer model Doutzen Kroes’u savundu.

Instagram’da yazan Kroes, “Diğer insanlar, haklarımızı savunma cesaretleriyle bana umut ve güç verdi.

“Yüreğime dokundular ve bana da aynısını yapma ilhamı verdiler. Bu yüzden bunu yazarken ellerim titriyor olsa da, cesareti teselliye tercih etme ve gerçeklerimi söyleme zamanının geldiğini hissediyorum:

“Aşı yapmaya zorlanmayacağım. Topluma katılmak için sağlığımı kanıtlamaya zorlanmayacağım. İnsanların tıbbi durumlarına göre dışlanmasını kabul etmeyeceğim.

“İfade özgürlüğü uğrunda savaşmaya değer bir haktır ama bunu ancak barış ve sevgi içinde birleşerek çözebiliriz!

“Umut ve sevgi meşalesini aşın ve gerçeğinizi söyleyin.”

Hollanda modeli hem destek hem de muhalefet mesajları aldı.

Bazıları aşı almayacağını kabul ederek hayatlarını riske attığını söylerken, diğerleri onun ifade özgürlüğünü savunmasını övdü.

COVID-19 aşıları titizlikle incelenmiştir ve ezici bir şekilde güvenli ve etkili oldukları gösterilmiştir.

Brezilyalı model Bundchen, Kroes’e sosyal medyada kendisini taciz edenleri eleştirdi.

Bundchen, “Doutzen’i tanıyorum ve o kibar ve sevgi dolu bir insan. Duygularını ifade ettiği için kendisine yöneltilen nefrete inanamıyorum” dedi.

“Birçok insanın kalbindeki tüm yargıları ve empati eksikliğini görmek beni üzüyor. Nefret cevap değil.

“Daha iyi bir dünya yaratabilmemizin tek yolu şefkat ve kabul etmektir.

“Sizi zihninizi susturmaya ve kalbinizde sevgiyi bulmak için derinlere inmeye davet ediyorum ki hepimiz barış içinde birleşebilelim ve yaşamlarımızda ve dünyamızda uyum yaratabilelim. Buna her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.”

Backstage podcast’ine abone olun Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

Bazı insanlar Bundchen’in Kroes’i savunmasında hayal kırıklığını dile getirdi – hatta bazıları onun için COVID olmasını diledi.

Bundchen’in kocası NFL yıldızı Tom Brady, bu yılın başlarında, tam aşılı olmasına rağmen, takımının Super Bowl galibiyetini kutlarken virüse yakalandığını açıklamıştı.

Kroes, rapçi Nicki Minaj, teknoloji girişimcisi Elon Musk ve aktör Rob Schneider’ın beğenisine katılarak aşı alamayacaklarını söyleyen veya aşıya şüpheyle bakan en son ünlü oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*