eFootball, FIFA’yı yerinden oynatacak oyun olabilir mi? | Bilim ve Teknoloji Haberleri

EA’nın FIFA oyunları yıllardır futbol kalesinin tartışmasız kralı olmuştur.

Bununla birlikte, Konami’nin yeni yıkıcı unvanı eFootball, EA’nın sadık takipçilerini çekecek bir oyun olabilir.

Konami, bunun bir futbol simülatörü olduğunu ve top kontrolüne ve stratejisine vurgu yaptığını söylüyor. Yepyeni bir £ 60 sürümü gibi oynuyor – aynı zamanda tamamen ücretsiz.

Resim:
Konami’deki ekip, her bir takımın gerçek hayattaki futbol performansına bağlı olarak oyuncu istatistiklerini düzenli olarak günceller.

Piyasaya sürüldüğünde PS4, PS5, Xbox One, Series X, PC ve hatta mobil cihaz sahipleri birlikte oynayabilecek.

Battle-royale tarzı formülü takip eden eFootball, Warzone veya Fortnite’da bulunana benzer bir oyun geçişi, maçlar oynayarak ve kazanarak elde edilecek bir dizi dönüm noktası sunar.

Oynaması ücretsiz özelliğin oyuncuları FIFA’dan uzaklaştırmak için yeterli olup olmayacağı ancak zamanın cevaplayacağı bir soru.

Diğerlerinin yanı sıra Premier Lig ve Bundesliga ile yapılan özel sözleşmeler nedeniyle, EA’nın unvanları, diğer oyun geliştiricileri tarafından kullanılamayan kapsamlı bir takım ve oyuncu listesi içerir.

Konami’deki ekip, her bir takımın gerçek hayattaki futbol performansına bağlı olarak her oyuncunun istatistiklerini (hız ve çeviklik gibi) düzenli olarak günceller.

Mikro işlemler, oyunculara istatistikleri değişmeyecek efsanevi oyuncular elde etme şansı verecek.

Gelişmiş bir oyun geçişi de satın alınabilir – ancak Konami, insanların kazanmak için ödeme yapmaları gerekmeyeceği konusunda ısrar ediyor, sadece diğerlerinden daha hızlı ilerlemek için.

Grafikler FIFA’nınki kadar etkileyici ve oyun içi yorumlar gerçekçilik hissi katıyor.

Oyuncular, günün farklı saatlerinde ve farklı mevsimlerde birden fazla stadyum arasından seçim yapabilir.

İlk bakışta EA devi için değerli bir rakip gibi görünüyor. Çapraz oyun özelliği, hemen hemen tüm oyuncuların (Nintendo Switch’tekiler hariç) birlikte oynamasına ve deneyim puanları kazanmasına izin verecek.

Ancak Activision’ın Warzone’unun aksine, eFootball ilerlemeniz hangi platformda oynanıyorsa onunla bağlantılıdır. Bu, örneğin Xbox’ta kazanılan ilerlemenin mobilde oynarken erişilemeyeceği anlamına gelir.

eFootball, takım oluşturma gibi yeni özelliklerle birlikte oyuncular ve istatistikler için düzenli güncellemeler alacak.

Oyunun ücretsiz oynanabilme özelliğinin EA’nın geniş takım teklifleriyle eşleşip eşleşmeyeceği – ancak premium bir fiyatla (PS5’te 69,99 £ standart sürüm) – belirsiz, ancak endüstri gözlemcileri ilerlemeyi yakından takip edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*