Emmy Ödülleri 2021: Kırmızı halı dönüşlerine ayakta alkışlandı – bu yılki törenden beş konuşma noktası | Entler ve Sanat Haberleri

En sevdiğimiz programlara her zamankinden daha fazla bağlı olduğumuzda, geçen yıl dünyanın izlediği TV şovlarını kutlayan bir geceydi.

Bu yıllar Emmy Ödülleri Kate Winslet ve Ewan McGregor gibi yıldızların ev ödüllerini alması ve kraliyet draması The Crown’un hakim olmasıyla İngiliz yetenekler için harika bir geceye dönüştü.

İşte törenden beş konuşma noktası.

Michaela Coel ayakta alkışlandı

Resim:
Michaela Coel ve I Will Destroy You ekibi törenden önce fotoğraflandı. Resim: Dan Steinberg/Invision/ Televizyon Akademisi/AP

Michaela Coel’in cinsel saldırı ve rıza hakkındaki sert draması I May Destroy You, 2021’in başlarında Altın Küre’de kısa listelerin dışında kaldığında, ödül sezonunun en büyük şoklarından biriydi. Neredeyse evrensel olarak son zamanların en önemli drama dizilerinden biri olarak selamlanmıştı ve gerektiği gibi tanınması bekleniyordu.

Dizi BAFTA’ları kazanmaya devam etti ve şimdi gösteriyi yaratan ve başrolde oynayan Coel de Emmy kazananı. Sınırlı bir dizi için olağanüstü yazarlık ödülünü kabul ederek, diğer yazarları “seni korkutan, seni belirsiz hissettiren, rahat olmayan bir hikaye yaz – sana meydan okuyorum” diye çağırdı.

Coel’in baş karakteri Arabella’nın saldırıya uğramasını konu alan I May Destroy You, bir gece dışarıda içkisine yüksek dozda saldırma ve saldırıya uğrama deneyimine dayanıyordu.

Ayakta alkışlanan konuşmasının dokunaklı bir sonunda Coel, ödülünü “cinsel saldırıdan kurtulan her bir kişiye” adadı.

Ted Lasso’yu herkes sever

Jason Sudeiki, Ted Lasso'da.  Resim: Apple TV+
Resim:
Jason Sudeikis, Ted Lasso’da bir Premier Lig takımına bakmak için İngiltere’ye gelen ünlü Amerikan futbolu koçunu oynuyor. Resim: Apple TV+

Ağustos 2020’de Apple TV+’da ilk kez sahneye çıkan Ted Lasso, dünyanın kesinlikle sıcaklığa ve morale ihtiyacı olduğu bir zamanda bir TV şovu kucaklama gibiydi.

Başrolde Jason Sudeikis’in başrol oynadığı, kurgusal AFC Richmond’u eğitmek için İngiltere’ye getirilen ve oldukça popüler hale gelen her zaman neşeli bir Amerikan futbolu koçunun hikayesini anlatıyor.

Bu nedenle, Sudeikis’in oyunculuk kategorilerinde tanınmasının yanı sıra kulüp sahibi Rebecca Welton ve kaptan Roy Kent’i oynayan İngiliz aktörler Hannah Waddingham ve Brett Goldstein’ın en iyi komedi ödülünü kazanması sürpriz olmadı.

Waddingham ve Goldstein, gecenin birincilik ödüllerini alarak İngiliz yetenekler için harika bir akşamın havasını belirledi.

Konu açılmışken, The Crown da kötü bir iş çıkarmadı – ve ne olacağına dair ipuçları var

Olivia Colman, Kraliçe rolünde ve Josh O'Connor, The Crown'un yakında çıkacak olan dördüncü serisinden ilk görüntülerde Prens Charles rolünde.  Resim: Netflix
Resim:
The Crown’un dördüncü serisinde Kraliçe olarak Olivia Colman ve Prens Charles olarak Josh O’Connor. Resim: Netflix

Oscar ve BAFTA ödüllü Olivia Colman, adının bir drama dalında en iyi kadın oyuncu için çağrıldığını duyunca şaşırarak, “Bunun olmaması için para yatırırdım” dedi.

Bu yıl The Crown’u yenen yok gibi göründüğü için muhtemelen tek kişi o.

Şovun kazananları arasında en iyi drama dizisinin yanı sıra Gillian Anderson, Josh O’Connor, Tobias Menzies ve Colman için dört oyunculuk ödülü ile yazı ve yönetmenlik ödülleri yer aldı.

Törende konuşan yazar Peter Morgan, yaklaşmakta olan beşinci dizi hakkında şunları söyledi: “Yani, demek istediğim, 90’lar. Beşinci sezon büyük ölçüde John Major’ın zaman çerçevesini oluşturuyor.

“Yani bu bizi kraliyet ailesi için son derece zor bir dönemden ve aile için zor bir zamandan ve kurum için zor bir zamandan geçiyor, ama aynı zamanda bazı gerçekten canlı yeni karakterler, bilirsiniz, Al-Fayeds ve benzerleri gibi.”

Netflix ve akış için büyük bir gece

Kraliçe'nin Gambiti.  Resim: Netflix
Resim:
Satranç draması The Queen’s Gambit, Netflix için büyük bir hit oldu. Resim: Netflix

The Crown’un en iyi drama ödülünü kazanması, kraliyet şovunun ödülü ilk kez alması ve aynı zamanda Hollywood’da giderek artan etkisini vurgulayarak Netflix için bir ilk.

Akış platformu ayrıca, Anya Taylor-Joy’u bağımlılıkla uğraşan bir satranç dahisi olarak oynadığı The Queen’s Gambit için olağanüstü sınırlı veya antoloji dizisi ödülünü de evine götürdü.

Apple TV+, iyi hissettiren futbol dizisi Ted Lasso ile en büyük komedi ödülünü aldı.

Ancak yayıncıların savaşında, ödüllere hakim olan, HBO ve onun HBO Max hizmetinden daha fazlasını alan, Primetime Emmys töreninde 10 gong ve daha önceki yaratıcı sanatlar gösterilerinde toplanan 34 gong ile Netflix’ti. 19, ilk kez.

Disney+ 14 üçüncü olurken, Apple TV+ 10 kazandı.

A-listers sanal 2020 töreninden sonra geri döndü

Kate Winslet, 2021 Emmy Ödülleri'nde Mare Of Easttown için bir sınırlı dizi veya antoloji dizisinde veya filminde olağanüstü başrol oyuncusu seçildi.
Resim:
Kate Winslet, Mare Of Easttown filmiyle sınırlı sayıda veya antoloji türünde bir dizide ya da filmde olağanüstü başrol oyuncusu seçildi.

Geçen yıl “Pandemmyler” olarak anılan ünlüleri mutlu paçavralarına geri döndürmek ve hepsini tek bir çatı altında toplamak büyük bir olaydı. (Eh, neredeyse bir çatı – Londra’daki The Crown oyuncularının ve ekibinin çoğu için, LA’e seyahat edemeyenler için ayrı bir tören yapıldı).

Dolayısıyla COVID-19 meselesinin bir veya iki kez, şakalarda ve daha dokunaklı anlarda gündeme gelmesi sürpriz olmadı.

İngiliz yıldızlar Kate Winslet ve Ewan McGregor konuşmalarını pandemi boyunca insanları güvende tutmaya ve prodüksiyonların devam etmesine yardımcı olan oyunculara ve ekibe teşekkür etmek için kullandı ve hayatlarını kaybedenlere haraç ödendi.

Ama esprili anlar da oldu. Sunucu Cedric the Entertainer kalabalığa, güven verici bir şekilde eklemeden önce, “Buraya gelmek için aşılanmamız gerekiyordu” dedi. Nicki Minaj’ın kuzeninin arkadaşı

Bunu bilmek güzel.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*