Foundation’dan Jared Harris: ‘İçinde bulunduğum sahnelere dayanamıyorum ama diğerlerini izlemeyi seviyorum’ | Entler ve Sanat Haberleri

Birçok oyuncu gibi Jared Harris de kendini ekranda izlemeye dayanamıyor.

Ama rolleriyle tanınan İngiliz yıldız Taç, Chernobyl ve Mad Men, Apple TV Plus’taki en son programı olan pahalı görünen bilimkurgu Vakfı’nı aşırıya kaçarken bulmayı başardığını itiraf ediyor.

Sky News’in Backstage podcast’ine, nasıl sonuçlandığını görmenin “heyecan verici” olduğunu söyledi.

İçinde bulunduğum sahnelere dayanamıyorum ama diğerlerini izlemeyi seviyorum” dedi. “Çalışmalardan, herkesin ortaya koyduğu performanslardan gerçekten, gerçekten, gerçekten çok etkilendim.

“Şahsen, yaptığım bir şeyi izleyebilmek ve onunla mutlu olabilmek on yılımı alıyor.”

Resim:
Harris, Isaac Asimov’un kitap serisinden uyarlanan bilim kurgu destanında Lou Llobell ile birlikte rol alıyor. Resim: Apple TV Plus

Gösteri, ünlü bilim kurgu yazarı Isaac Asimov’un karmaşık ve genişleyen kitap serisine dayanıyor.

Tüm galaksiyi kapsayan imparatorluğun çöküşünü ve onu takip edecek olan karanlık çağı tahmin etmek için matematik kullanan Harris’in canlandırdığı Dr Hari Seldon’un hikayesini anlatıyor.

Bütün bir galaksi ve 1000 yıldan uzun bir hikaye ile izleyicilerin kafalarını kurcalayacakları çok şey var.

Harris, Blade ve Dark Knight üçlemelerini yazmasıyla tanınan şovmen David S Goyer ile ilk konuşmalarında, çeşitli dünyaların nasıl temsil edileceğini merak ettiğini söyledi.

“Bunu çok canlandırıcı buluyorum, alacağı yaklaşım – bu sadece tasarım öğesi değil, eğer insan türü güneş sistemimizi terk edip galaksinin uzak noktalarına gidebildiyse, bu fikirdir. tüm ırkları beraberinde almış olacak, bu yüzden çok çeşitli ve çok yönlü bir dünya olacak, insanların yaşadığı galaksi.

Leah Harvey.  kredi Apple TV Plus
Resim:
Serinin yüksek üretim değerleri, gerçek setleri ve CGI’yı içerir. Resim: Apple TV Plus

“Ve sonra beni en çok heyecanlandıran şey, özel efektlere mümkün olduğunca az güvenmek istemesiydi, yani biz terra firmadayken, terra firmadayız – gerçek yerlerdeyiz, gerçek konumlar, gerçek kümelerdeyiz.

“Ve özel efektler öğesi, eğer istersen, o dünyanın sınırlarında tutulacaktı.”

Gerçek setler ve CGI karışımı ile serinin yüksek üretim değerleri inkar edilemez.

“Çok iddialı bir ölçekte epik hikaye anlatımı ve bu çok heyecan verici. Diğer birçok hikaye, sonraki bilim kurgu hikayeleri, Asimov’un orijinal kaynak materyalinden büyük ölçüde ödünç alınmış olsa da, bu da çok orijinal hissettiriyor, bu tamamen orijinal hissettiriyor.”

Backstage podcast’ine abone olun Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

Harris geçen yıl Chernobyl dramasındaki bilim insanı rolüyle BAFTA kazandı.

Foundation’da bir matematikçiyi oynuyor, ancak yıldız gerçekte sayılarla değil kelimelerle daha rahat olduğunu itiraf ediyor.

“Neyse ki, bu bir aktör olarak en önemli araçlarınızdan biri kelimelerdir, bu yüzden bana orada yardımcı olur. O-seviye matematiği geçemedim; tökezleyen bloğum hesaptı – cebire yeni girdim ama cebir başladığında matematiğe devrilmek için gitmiştim, anlamadım.

“Ama bu bir dil, bilirsiniz, matematik kendi dilidir ve onu konuşan insanlar meşru olarak beynin farklı bir bölümünü çalıştırıyorlar.”

Foundation, Apple TV Plus’ta çıktı. Sky News’in film ve TV podcast’i Backstage’in son bölümü hakkındaki röportajı ve incelememizi dinleyin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*