Guy Pearce yeni filmi Zone 414 ile insanlığı arıyor: ‘Teknolojinin evrimi hem büyüleyici hem de rahatsız edici’ | Entler ve Sanat Haberleri

Her gün bir film yıldızıyla varoluşsal bir ilişki içinde olmuyorsunuz – ama Guy Pearce’in yeni filmi, gerçek insanlardan canlı droidlerin ayırt edilemediği fütüristik bir dünyada geçtiğinden, insan olmanın ne olduğunu sorgulamasına neden oluyor. .

Zone 414’te aktör, dünyanın yapay zeka makinelerini yaratan adamın kaçırılan kızını bulmakla görevli eski bir polis memuru olan David Carmichael’ı canlandırıyor.

Kayıp kızı bulmak için, karakterinin benzer robotlardan biriyle arkadaş olması ve onu neyin gerçek ve neyin programlandığı üzerinde düşünmeye zorlaması gerekir.

Resim:
Filmde ayrıca Matilda Anna Ingrid Lutz da yer alıyor.

En çok Memento ve LA Confidential gibi filmleriyle tanınan Pearce, ayrıca Avustralya dizisi Neighbours’da ün kazanmasıyla tanınıyor – Sky News’e bunun gerçek dünya teknolojisi daha akıllı hale geldikçe kendimize sormamız gerekebilecek bir soru olduğunu söyledi.

“Teknolojinin tüm evrimi ve nereye gittiğimiz ve kendimizin versiyonlarını yaratmak için teknolojiyi icat eden çok akıllı insanlara yönelik bu hızlı arzu, aynı zamanda gerçekten büyüleyici ve rahatsız edici” dedi.

“Ve bu robotların, o androidlerin bizden daha mı insan, yoksa daha mı insan olacakları, yoksa insan mı olacakları fikri? Biliyor musun, bu da büyüleyici.”

Oyuncu, kendisine bazı temel sorular sorduğunu söylüyor.

“İnsanlık gerçekten nereden geliyor? Nerede oturuyor? Bize sadece insan olarak mı enjekte ediliyor yoksa bir tavukta da bu kadar insanlık var mı, ama sırf konuşmuyor diye bilmiyoruz ve bu nedenle olabilir mi? bir robota implante edilebilir mi?

“Bu tür bir ortamda kimliğimiz ve psikolojimiz hakkındaki tüm bu fikir gerçekten büyüleyiciydi.”

Pearce, AI’daki gelişmelerle ilgili sorunlarla boğuşmasına rağmen, teknolojinin aşina olduğu bir şey olmadığını söyledi.

Ancak yıldız, onun bir sonraki nesilden bir şeyler öğreneceğinden şüpheleniyor.

Guy Pearce Bölge 414'te
Resim:
‘Bu tür bir ortamda kimliğimiz ve psikolojimiz hakkındaki tüm bu fikir gerçekten büyüleyiciydi’

“Eğer Siri yanlışlıkla açılırsa, hemen ‘hayır, kapat, yardımına ihtiyacım yok, git buradan!’

“Ben o kadar Luddite değilim, ama sadece bir ihtiyar sanırım – küçük oğlum Monty’ye sahip olmak ilginç. O sadece beş yaşında, bu yüzden ekranda nelerin mümkün olduğunun henüz tam olarak farkında değil, ama kesinlikle onun çizildiğini görüyorsunuz. Benden çok ileride olduğu bir noktaya, muhtemelen çok hızlı bir şekilde geleceğini biliyorum.”

Pearce’ın Zone 414’teki karakteri az konuşan bir adam. Olanları fizikselliğiyle tasvir etmeyi tercih ettiğini söylüyor.

“Yapabilirsem diyaloğu her zaman ortadan kaldırıyorum” dedi. “Her karakteri sessiz bir iletişimciye dönüştürme kalıbına düşmemeye dikkat etmeliyim, çünkü bu her karakter için doğru değil – bazı insanlar doğal olarak çok daha ayrıntılı.

“Ama bu durumda beraberinde getirdiği yükü ve bir düzeyde insan olarak kendini kapattığını daha sonra anlıyoruz – o sadece hayatta kalmak için gerekli olanı yapıyor… , asil veya sinir bozucu da.”

Backstage podcast’ine abone olun Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

Bu yılın başlarında, Pearce, son derece popüler küçük kasaba ABD suç draması Mare Of Easttown’da Kate Winslet’in Mare’sine bir aşk ilgisi oynadı.

Oscar ödüllü oyuncunun eski bir arkadaşı olarak, başka bir aktör ayrıldıktan sonra projeye geç katıldı ve kendisinin de içinde olmasının hala garip göründüğünü itiraf etti.

“Zaten ben geldiğimde birkaç aydır ateş ediyorlardı, yeterince komik. Geçen yıl 12 Mart’ta bir gün yaptım ve kapattık. [due to the pandemic]”dedi.

“Ve gerçekten sadece yedi ya da sekiz günlük işim vardı, bu yüzden sonunda yaklaşık altı ay sürdü çünkü geçen yılın eylül ayına kadar geri dönüp işlerimi bitirmedik ve bu yüzden garip bir şekilde kendimi biraz kopuk hissediyorum. çok kısa bir süre olduğu için diziden ayrıldım – ama Kate ile olan bağlantım nedeniyle diziye de çok bağlı hissediyorum.”

Kate Winslet ve Guy Pearce, Mare Of Easttown'da rol alıyor.  Resim: Sky UK/HBO
Resim:
Kate Winslet ve Guy Pearce, Mare Of Easttown’da rol alıyor. Resim: Sky UK/HBO

Cambridgeshire’da doğup Avustralya’da büyüyen Pearce, Winslet, Evan Peters ve Julianne Nicholson dizideki rolleri için Emmy kazandığında “sarılmış” olduğunu söylüyor.

“Gösteri için çok ama çok mutluydum ama gösteriyi izlemek de komikti çünkü benim hikayem Mare’nin hayatındaki diğer her şeyden gerçekten farklı” dedi. “Gerçekten oradaydım, sanırım, Mare’ye hayatında aşka sahip olabileceğini ve gerçekten çok çalışabileceğini hatırlatmak için.

“Bu yüzden şovu izlemek komikti çünkü sadece izleyen bir hayran olduğumu hissettim, bilirsiniz, herkesin yapabileceği gibi: Oh, ve işte ben – ah bu doğru, bunu yaptığımı unuttum.”

Zone 414, 4 Ekim’den itibaren dijital olarak indirilebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*