James Bond: 007’nin ilk Amerikalı yönetmeni çekimler sırasında ‘yabancı olmanın faydasını gördüğünü’ söyledi | Entler ve Sanat Haberleri

Bir Amerikalı yönetmenin koltuğa oturup çekimleri yapması için 25 Bond filmi gerekmiştir.

onur son filmi yönetiyor Phoebe Waller-Bridge’in beğenilerinin yanı sıra, aynı zamanda yazan California’lı Cary Fukunaga’ya verildi. Ölmek İçin Zaman Yok.

Sky News’e İngiliz kültürünün ikonik bir parçasından sorumlu bir Amerikalı olmanın, ona İngiliz film yapımcılarının sahip olmadığı yeni bir bakış açısı kazandırdığını söyledi.

Resim:
Fukunaga, Daniel Craig’in en iyi Tahvillerden biri olarak düşeceğini söyledi. Resim: Nicola Dove/MGM

Fukunaga, “Bir keresinde bana, örneğin bir şehre giderseniz, bir şehirdeki ayrıntıları orada yaşayan birinden daha fazla bir yabancının görebileceği söylendi ve Jane Eyre’yi yaptığımda, muhtemelen dışarıda olmanın faydasını gördüm. Jane Eyre’in Amerika’ya asla tam olarak ulaşamayan diğer uyarlamalarının çoğunu görme deneyiminden.

Amerikalılar, İngilizler kadar Bond’un kendilerine ait olduğunu düşünse de aralarında büyük bir fark var mı bilmiyorum.

“Bence Bond dünyaya ait gibi hissediyorum – ama diyelim ki film iyi giderse, Amerikalı olduğum için fayda sağladı.”

James Bond, en son Daniel Craig’in casus olarak son gezisine damgasını vuran, dünyanın en uzun süredir devam eden film serisidir.

Fukunaga, rolün dünya çapında tanınabilir doğasının, kalıcı çekiciliğinin nedenlerinden sadece biri olduğunu söylüyor.

Sky News’e verdiği demeçte, “Özellikle böyle tekil bir karakter ve karakterin yorumuyla, diğer franchise’ların ne kadar uzun süre dayandığını bilmiyorum” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Bond ‘neşeli bir şey’ yayınladı

“Açıkçası Bond yıllar içinde değişti ve gelişti, ancak özünde hala tanınabilir kinayelerle çok tanınabilir bir rol.

“Bence onu bu kadar kalıcı kılan şeylerden biri, insanların ona olan ilk aşkı, aynı zamanda işini yapma şekli ve zaman içinde nasıl değiştiği.

“Ama yine de havalı bir kedi ve tehlikeli bir duruma girdiğinde, bunu çok kolaylıkla hallediyor ve bence, özellikle pandemi zamanlarında bunun istek uyandıran tarafı bir şey.

“Orada işleri Bond kadar soğukkanlılıkla halledebilecek biri olsaydı, dünya daha güvenli bir yer olabilirdi.”

Ölmek İçin Zaman Yok'ta Lashana Lynch ve Daniel Craig.  Resim: Nicola Dove/MGM
Resim:
Ölmek İçin Zaman Yok’ta Lashana Lynch ve Daniel Craig. Resim: Nicola Dove/MGM

Daniel Craig’in mirası hakkında konuşan Fukunaga, “Onun en iyi ya da en iyilerden biri olarak hatırlanacağını düşünmek istiyorum.

“Bence bunun bir kısmı, birbirine bağlanan filmlere sahip olmanın yararı, çünkü bazen önceki yinelemelerde bu filmler çok farklı hissettirdi – biri diğerine mutlaka önceki sürümlerle bağlantılı değildi.

“Daniel filmden filme, filmden filme gidiyor – bu yolculukta nereye gittiğine dair bir tür mantık var, bu yüzden bence karakterin çok daha epik bir yorumu gibi geliyor çünkü bu aşamalar birbirine bağlı.”

Ölmek İçin Zaman Yok 30 Eylül’de sinemalarda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*