James Bond: Bond’un modern çağı ve kadın düşmanlığıyla mücadele üzerine Lashana Lynch ve Lea Seydoux | Entler ve Sanat Haberleri

Tüm gözler Daniel Craig’in son James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok’ta Martini kılıklı gizli ajan olarak son yolculuğuna odaklanırken, film aynı zamanda kadın karakterlerin algılanma biçiminde bir değişime de işaret ediyor.

Bond artık karakterin önceki yinelemelerinin onu tasvir etmiş olabileceği kadın düşkünü, silahlı gizli ajan değil – bunun yerine şimdi (bir gizli ajanın sahip olabileceği kadar istikrarlı) bir ilişki içinde ve Lashana ile dünyayı kurtarmak için çalışıyor 007 olarak Lynch.

Yeni karakter Nomi’yi oynayan Lynch için, Daniel Craig’in bu konuşmalar söz konusu olduğunda Bond serisini daha iyiye “değiştirdiğini” ve onun dahil edilmesinin bir ilerleme işareti olduğunu düşünüyor.

Resim:
Ölmek İçin Zaman Yok’ta Lashana Lynch ve Daniel Craig. Resim: Nicola Dove/MGM
Lea Seydoux, James Bond'un ortağı Dr Swann'ı oynuyor.  Resim: Nicola Dove/MGM Stüdyoları
Resim:
Lea Seydoux, James Bond’un ortağı Dr Madeleine Swann’ı oynuyor. Resim: Nicola Dove/MGM Stüdyoları

“Gerçek şu ki [Nomi] ilk etapta bir fikirdi bile, sadece dünyanın neresinde olduğumuzun, nereye gitmeye devam ettiğimizin ve aynı zamanda franchise’ın nerede olduğunun bir yansımasıdır” dedi Sky News’e.

“Bunu yapmamak utanç verici olurdu – bu yüzden tam olarak doğru olanı yapıyorlar ve bence gelecekte de bunu yapmaya devam edecekler.”

Gizli ajan aktif görevden çekilmeye karar verdikten sonra, Bond’un 007 numaralı ajanını Nomi devraldı, bu da Lynch’in tam gelişmiş bir MI6 subayını oynadığı anlamına geliyor.

MI6’nın geleceği emin ellerde görünse de, geleneksel ‘Bond kızı’ rolü de bir değişim gördü.

Fransız aktris Lea Seydoux’un Spectre’dan Dr Madeleine Swann olarak seriye geri döndüğü Bond’un romantik fetihleri ​​artık sadece son bir film değil.

Seydoux Sky News’e şunları söyledi: “James Bond filmlerinin her zaman dünyayla oldukça alakalı olduğunu düşünüyorum.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

‘James Bond olduğum için asla pişman olmadım’

“Bond, Daniel ile daha az ‘kadın düşmanı’ (Fransızca kadın düşmanı anlamına gelen) olması anlamında gerçekten değişti.

“Bence bu sefer kadın karakterler… daha derin ve daha güçlüler, ama sadece daha güçlü değiller, çünkü onlar yetenekli ve güçlüler, aynı zamanda daha ilginç kadın karakterlere sahip olmak istiyoruz – onlarla ilişki kurmak istiyoruz.

“İlk kez bir kadın karakter geri dönüyor – onu ve Madeleine’i No Time To Die’da tanıdık… bu yüzden bence bu anlamda çok daha ilginç.”

Bir sonraki Bond’un kim olabileceği hakkında çok fazla konuşma var ve serinin bir kadınla devam edebileceğine dair spekülasyonlar dönüyor – Seydoux bunun kötü bir fikir olabileceğini düşünüyor.

Seydoux Sky News’e “James Bond, James Bond’dur” dedi.

“James Bond’un bir kadın tarafından oynanması gerektiğini düşünmüyorum.

“Genç kızlar için… güçlü kadınlara iyi bir örnek olması önemlidir – belki bir kadın casusu yapabilirler, ama bu başka bir film olurdu.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*