James Bond: Daniel Craig, ekrandaki 007 derecesiyle eşleşecek şekilde Kraliyet Donanması’nda fahri komutan yaptı | İngiltere Haberleri

James Bond oyuncusu Daniel Craig, Kraliyet Donanması’nda ekrandaki 007 rütbesiyle eşleşerek fahri komutan oldu.

En yenisinin galasından önce geliyor Bağlamak Craig’in ünlü casus olarak son yolculuğuna damgasını vuran, defalarca ertelenen Ölmek İçin Zaman Yok.

Yapımcılar Kraliyet Donanması ve Savunma Bakanlığı ile en son yapımda yakın işbirliği içinde çalışırken, 15 yıla yayılan beş filmde 007’yi oynadı.

Resim:
Craig’in onursal rütbesi artık ekrandaki mevkidaşıyla eşleşiyor

Filmde yer alan Warship HMS Dragon, en son fragmanda dalgaları kesen, gövdesinde kırmızı ejderha amblemi olan farklı Type 45 muhripinin gizli bir ön izlemesini içeriyor.

Komutan Craig, “Kıdemli hizmette Onursal Komutan rütbesine atanmaktan gerçekten ayrıcalıklı ve onurluyum” dedi.

Donanmadan yapılan açıklamada, 53 yaşındaki kişinin Kraliyet Donanması’ndaki personeli desteklemeye istekli olduğu ve hizmet ailelerine özel bir ilgisi olduğu belirtildi.

Birinci Deniz Lordu Amiral Sir Tony Radakin şunları söyledi: “Onursal Komutan Daniel Craig’i Kraliyet Donanması’nda ağırlamaktan mutluluk duyuyorum.

“Onursal görevlilerimiz, Hizmet için elçiler ve savunucular olarak hareket ederek, küresel, modern ve hazır Kraliyet Donanmamızın dünya çapında ne yaptığına dair mesajı yaymak için zamanlarını ve uzmanlıklarını paylaşıyorlar.

“Daniel Craig, son on beş yıldır Komutan Bond olmasıyla tanınıyor – Britanya’yı dünyanın dört bir yanındaki görevlerde güvende tutan bir Deniz subayı.

“Gerçek Kraliyet Donanması’nın her gün yaptığı şey, teknolojiyi ve beceriyi Bond’un kendisi gibi kullanıyor. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda daha fazla denizcimizi ve denizcimizi görmeyi dört gözle bekliyorum.”

Uzun süredir devam eden 007 film serisinde James Bond rolüyle tanınan ve Kraliyet Donanması Başkanı'ndan aldığı fahri Kraliyet Donanması Komutanı rütbesini taşıyan aktör Daniel Craig'in Savunma Bakanlığı broşürü görüntüsü (sağda), Birinci Deniz Lordu Amiral Sir Tony Radakin (solda), Corinthia Otel'de.  Pic:LPhot Lee Blease/PA
Resim:
Birinci Deniz Lordu Amiral Sir Tony Radakin, Craig’in önümüzdeki yıllarda daha fazla donanma personeliyle tanışmasını umduğunu söyledi.

HMS Dragon’un yanı sıra Kraliyet Hava Kuvvetleri de film yapımcılarına önemli varlıklara ve personele erişim hakkı verdi.

RAF Brize Norton, Noway’deki bir NATO hava üssü için duran filmde fon olarak kullanıldı.

Bu arada ordu, Hanehalkı Süvarilerinden asker tedarik etti.

Ölmek İçin Zaman Yok, koronavirüs salgını nedeniyle yedi ay geriye itildi
Resim:
No Time To Die, birden fazla gecikmeden sonra nihayet 30 Eylül’de İngiltere’de yayınlandı.

Kraliyet Donanması’nın Portsmouth’daki karargahında görev yapan gerçek hayattaki Binbaşı Bond, yeni filmin lansmanından önce Craig ile buluşmaya davet edildi.

Lt Cdr Frances Bond şunları söyledi: “Meslektaşlarımın gerçek hayattaki bir Bond olma konusunda hafif yürekli şakalarından payımı aldım ama bir gün onu oynayan aktörle tanışacağımı hiç düşünmemiştim.

“Daniel Craig ve ekibin geri kalanıyla konuşmaktan gerçekten keyif aldım. Silahlı kuvvetlerle çalışma ve Hollywood dünyası hakkında biraz bilgi edinme konusundaki bakış açılarını duymak büyüleyiciydi.

“Yaptıklarımız arasında bazı tuhaf benzerlikler var. Kraliyet Donanması’ndaki hizmetim sırasında dünyayı dolaşacak kadar şanslıydım, tıpkı oyuncuların çekim yerleriyle de olduğu gibi.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*