Jimmy Carr, annesinin ölümünü tekrar ziyaret etmenin ona Otobiyografi Öncesi ve Kahkaha yazması için ilham verdiğini söylüyor | Entler ve Sanat Haberleri

Komedyen Jimmy Carr, 20’li yaşlarında annesinin ölümüyle ilgili anılarını tekrar ziyaret etmenin, otobiyografisini yazmaya ilham verdiğini söyledi.

Carr, bir otobiyografi ve kendi kendine yardım kitabı olan Before And Laughter’ı piyasaya sürüyor.

49 yaşındaki yazar, kitabını 25 yaşında kurumsal işinden ayrılma ve stand-up komedi deneme kararını keşfetmek için kullanarak, yazma sürecinin katartik olduğunu söyledi.

Bu, eski doktor ve This Is Going To Hurt’un yazarı olan komedyen arkadaşı Adam Kay’in, insanların NHS deneyimleri hakkında yazdıkları bir bağış toplama etkinliğine katılmasını istemesinden sonra ortaya çıktı.

Annesinin Londra’daki St Thomas Hastanesi’ndeki ölümü ve NHS’ye olan düşkünlüğü hakkında yazdıktan sonra, bir yayıncı ona bir kitap yazıp yazamayacağını sordu.

“Hayat normalde oldukça çılgındır ve bir şeyleri hatırlamıyorsunuz ve aniden yavaşladığınızda, bir tatile çıkabilirsiniz, küresel bir salgın olabilir, ancak yavaşlarsanız, bir nevi ‘tamam’ gidersiniz ve hayatınızın anlatısını bir nevi anlamlandırıyorsunuz,” dedi Carr yazma sürecinden.

“Ve geriye bakıyorsun ve bir şekilde a) ne kadar şanslı olduğunu görüyorsun.

“Ve b) kitabın kendi kendine yardım unsuru, ‘Bak benimle ilgili özel bir şey yok, bende ün ve servet için önceden belirlenmiş hiçbir şey yoktu, ama bunlara inandım ve bu şeylere inanmaya başladığım yer burası. ‘.”

10 Kediden 8’i ev sahibi, kendi kendine yardım kaynaklarının ve terapinin hayatını değiştirdiğini ekledi: “Bunu paylaşmak istedim çünkü bu tür şeylerin çoğu çok ciddi.”

Backstage podcast’ine abone olun Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

Carr şunları ekledi: “Bu yüzden, “Bak, kendi kendine yardım kitabı okumayacak bir sürü insan var ama (kendi kendine yardım yazarı) Eckhart Tolle s*k şakalarında daha iyi olsaydı okurlardı” “

Ayrıca, komedinin süreci işlemesine nasıl yardımcı olduğundan bahsetti. arkadaşı Sean Lock’un ölümü, bu yılın başlarında öldü.

Carr, “Geçenlerde bir yas geçirdim, Sean Lock, sevgili, güzel, komik arkadaşım öldü ve hastalandım, keder fiziksel olarak sizi gerçekten etkiliyor.

“Ama buna gülebilmek, beni kahkahalarla ağlatan eski kliplerini izleyebilmek, bunun katartik gücü.

“Ve bence çoğu ailede, çoğu arkadaşlıkta, biri öldüğünde, bir şey olduğunda, biri hastalandığında, eğer buna gülebilirseniz, o zaman gülmenin gerçek bir faydası olur çünkü endorfin salgılar ve başa çıkmayı kolaylaştırır.

Resim:
Bu yılın başlarında hayatını kaybeden Sean Lock, 10 Kediden 8’i ve 10 Kediden 8’i Geri Sayım Yapıyor panel gösterileriyle tanınıyordu.

“Bazen hayat acımasız olabilir ve o anda her şeyi iyi yapar çünkü aynı anda hem korkup hem de gülemezsiniz.”

İlk kez kamuoyu önünde bir çocuğu olduğunu doğrulayan Carr, başlangıçta yalnızca pandemi projesini oğluyla paylaşmayı amaçladığını söyledi.

“Benden küçük bir parça. Otobüs çarparsa hayatım gözümün önünden geçerken ‘Eh, en azından bu kapandı’ diyebilmek güzel bir şey.”

Carr’ın kitabı Before And Laughter Perşembe günü çıkıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*