Johnny Depp, büyük film festivali ödülünü alırken iptal kültürüne karşı ‘kimse güvende değil’ diyor | Entler ve Sanat Haberleri

Johnny Depp, İspanya’daki bir film festivalinde ödül alırken, iptal kültürüne karşı ‘kimsenin güvende olmadığı’ konusunda uyardı.

Çarşamba günü San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde en iyi kariyer ödülü ile onurlandırılan aktör, gazetecilere bu tür bir dışlanmanın “çok kontrolden çıktığını” söyledi.

sonra gelir Depp düşmüş Hollywood’da gözden düşmüş eski karısından beri kehribar duydum kendisine yönelik aile içi şiddet iddialarını kamuoyuna açıkladı.

Resim:
Depp, Donostia Ödülü’nü aldı

Geçen yıl, bir İngiliz yargıç, Depp’in kendisini “karı döven” olarak etiketleyen bir makale yayınlayan The Sun’ın sahibi Associated Newspapers’a dava açmaya çalışmasının ardından iddiaları “büyük ölçüde doğru” buldu.

58 yaşındaki aktör, muhabirlerin sorularını yanıtlarken, “Bu çok karmaşık bir durum, bu iptal kültürü veya bu anlık acele, esasen ne kadar kirli hava olduğuna bağlı olarak yargıya varıyor.

“O kadar kontrolden çıktı ki sizi temin ederim, kimse güvende değil. Biri bir şey söylemeye istekli olduğu sürece hiçbiriniz değil.”

Heard’den veya yasal işlemden bahsetmeden, “Bir cümle alır, sonra zemin yok, halı çekildi” diye ekledi.

“Bu sadece benim başıma gelmedi. Birçok insanın başına geldi: kadınlar, erkekler, çocuklar çeşitli tatsızlıklardan acı çektiler ve ne yazık ki bir noktada bunun normal olduğunu, kendileri olduğunu düşünmeye başladılar. Değil, “dedi.

Johnny Depp, The Sun aleyhindeki iftira davası sırasında mahkeme dışında
Resim:
2020’de The Sun’a karşı açtığı iftira davası sırasında Yüksek Mahkeme’nin önünde görüntülenen Depp, davayı kaybetti ve temyiz izni reddedildi.

Tartışma, festivalin medya sorularının Depp’in kariyeriyle sınırlandırılması talebine rağmen ortaya çıktı.

Kadın film yapımcıları ve diğer gruplar, festival organizatörünün Depp’i etkinliğin en büyük onuru olan Donostia Ödülü ile ayırt etme kararını eleştirmişti.

Festivalle yakın bağlantıları olan İspanya Kadın Film Yapımcıları ve Görsel-İşitsel Medya Derneği, ödüllerin yalnızca profesyonel veya sanatsal başarılara dayalı olarak verilmemesi gerektiğini söyledi.

“Cinsiyetçi şiddeti kınayan erkekler alkışlandığında, kırmızı halılarda fotoğraflanıp koşulsuz hayranlarla çevriliyken geriye kalan mesaj nedir?” CIMA olarak bilinen dernek, bir Twitter ileti dizisinde sorunun “karmaşıklığını” kabul ettiğini yazdı.

Amber Heard, Johnny Depp'in iftira davası sırasında mahkeme önünde
Resim:
Amber Heard, duruşma sırasında The Sun’ın kilit tanığıydı.

Festivaldeki bir basın konferansı moderatörü, bir muhabirin CIMA’nın eleştirisiyle ilgili bir sorusunu engelledi.

Geçen yılki iftira davasını Mart ayında kaybettikten sonra, bir İngiliz mahkemesi Depp’in karara itiraz etme iznini reddetti Kararı bozma girişiminin “gerçek bir başarı şansı olmadığını” söyleyerek Heard’a saldırdığını söyledi.

Depp’in de Virginia’da Heard’a 50 milyon dolarlık dava Washington Post’ta aile içi şiddet hakkında yazdığı bir makale üzerine.

Bu davadaki duruşma yakın zamanda Nisan 2022’ye ertelendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*