Liam Gallagher Knebworth gösterisini duyurdu – 1996’daki ünlü Oasis konserlerine dönüş | Entler ve Sanat Haberleri

Liam Gallagher, Knebworth’ta büyük bir gösteri duyurdu – 1996’da Oasis ile tarih yazan konserlerine geri döndü.

Haziran 2022’de Hertfordshire’daki Knebworth Park performansı, dünyanın en büyüğü olacak. Gallagherbugüne kadarki solo kariyeri, tıpkı ünlü konserler için olduğu gibi Vaha 25 yıl önce iki gecede 250.000 kişiye oynadıklarında.

Şarkıcı, Sky News’e yaptığı açıklamada, tipik Twitter gönderileri tarzında imza atarak, “4 Haziran 2022’de Knebworth Park oynayacağımı duyurmaktan kesinlikle heyecan duyuyorum” dedi, “İncil’de olacak. Hadi Biliyorsun. LG x”.

Konser, Gallagher’ın Mayıs 2022’de üçüncü solo stüdyo albümü C’MON YOU KNOW’un yayınlanmasını takip edecek ve bu albümle ilk iki albümü As You Were ve Why Me? Why Not ve 2020’de yayınlanan canlı bir albüm.

Ağustos 2021, Oasis’in ünlü Knebworth konserlerinin 25. yıldönümünü kutladı ve hayranlar, Eylül ayının başlarında Oasis Knebworth 1996 belgeselinin yayınlanmasının ardından anılarını yeniden yaşıyorlar.

Grubun ikinci albümünün (What’s The Story) Morning Glory’nin yayınlanmasından 10 ay sonra gerçekleşen devasa gösterileri izlemek için 250.000’den fazla kişi Knebworth Park’a indi. çünkü şöhretlerinin zirvesindeydiler. İlk albümleri olan Kesinlikle Belki’yi çıkardıktan sadece iki yıl sonra, Liam ve kardeşi Noel Oasis’i Manchester’daki bir belediye binasından dünyanın en büyük gruplarından biri haline getirmişti.

Yeni belgesel, grubun en ünlü şovlarının izleyicileri arasında olmanın nasıl bir şey olduğuna dair hayran hikayelerinin yanı sıra konserlerden ve sahne arkasından görülmemiş arşiv görüntüleri içeriyor.

Yönetmen Jake Scott, Sky News’e yayınlanmadan önce “Herkes orada olmak istedi” dedi. “İngiliz topraklarında tarihin en büyük rock konseri olan bu olay gerçekleşmeden önce zaten ünlüydü.”

Program aynı zamanda Noel ve Liam arasındaki ilişkiyi, işler sertleşmeden önce de vurguluyor. Filmde Noel, erkek kardeşine iltifat ediyor: “Yalnızca solistiniz, herhangi bir grup kadar iyisiniz ve eğer Oasis zirvedeyse -ki öyledir – çünkü Liam zirvededir.”

Çeyrek asır sonra solo sanatçı olarak onunla eşleşebilir mi?

Resim:
İki gün boyunca 1996 konserlerine yaklaşık 250.000 hayran katıldı

Gallagher, 2009’da Oasis’in bölünmesinin ardından grubu Beady Eye’a ilk kez öncülük ettikten sonra, son birkaç yıldır solo sanatçı olarak sahne alıyor.

Knebworth duyurusu, O2’de NHS personeli için ücretsiz bir konserin yanı sıra, yaz boyunca Reading ve Leeds Festivali ve TRNSMT’deki manşetleri takip ediyor.

Kasabian, Michael Kiwanuka, Goat Girl ve Fat White Family destek slotlarını oynayacak.

Knebworth konserinin biletleri 8 Ekim Cuma günü Live Nation aracılığıyla genel satışa çıkacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*