Linda Evangelista: Süpermodel, yağ dondurma kozmetik prosedürüyle ‘kalıcı olarak deforme’ kaldıktan sonra açılıyor | Entler ve Sanat Haberleri

Süper model Linda Evangelista, kozmetik bir prosedürle “kalıcı olarak deforme” bırakılmasının acısını paylaştı.

1990’ların en ünlü modellerinden biri olan 56 yaşındaki oyuncu, beş yıl önce yağ dondurma tedavisinden paradoksal adipoz hiperplazisi (PAH) geliştirdiğini söyledi.

Tedaviye yanıt olarak “geçim kaynağımı mahvetti” diye yağ dokusunun küçülmesi yerine büyümesinin nadir görülen olumsuz bir yan etkisini ekledi.

Podyum modeli ayrıca, onun nasıl bir “derin depresyon döngüsüne” düştüğünü ve bu da onun bir münzevi olmasına yol açtığını ayrıntılı olarak anlattı.

Resim:
Linda Evangelista, Christy Turlington ve Naomi Campbell da dahil olmak üzere süper model arkadaşlarından destek mesajları gönderdi. Resim: AP

Evangelista, Instagram’da yaptığı açıklamada, “Bugün, acı çektiğim ve beş yılı aşkın süredir kendime sakladığım bir yanlışı düzeltmek için büyük bir adım attım.

“Medyanın tanımladığı gibi ‘tanınmaz’ olarak bırakıldım.

“Prosedürler olmadan önce farkında olmadığım bir riski olan Paradoksal Adipoz Hiperplazi veya PAH geliştirdim.

“PAH sadece geçim kaynağımı yok etmekle kalmadı, beni derin bir depresyon, derin üzüntü ve kendinden nefret etmenin en alt derinliklerinde bir döngüye gönderdi.

“Bu süreçte, bir münzevi oldum.”

Evangelista, yasal işlem başlattığını öne sürerek şöyle devam etti: “Bu davayla, utancımdan kurtulmak için ilerliyorum ve hikayemi halka arz ediyorum.

Evangelista içine düştüğünü söyledi "derin depresyon döngüsü"bu da tedaviden sonra münzevi olmasına neden oldu.
Resim:
Evangelista, tedaviden sonra münzevi olmasına yol açan ‘derin bir depresyon döngüsüne’ düştüğünü söyledi. Resim: AP

“Bu şekilde yaşamaktan çok yoruldum. Artık kendime benzemesem de başım dik bir şekilde kapımdan çıkmak istiyorum.”

Evangelista, Miss Teen Niagara güzellik yarışmasına katılırken Elite Model Management’tan bir temsilci tarafından fark edildikten sonra 16 yaşında modellik yapmaya başladı.

Evangelista, parlak günlerinde podyum ve dergi kapaklarının yanı sıra çok sayıda reklam kampanyasında düzenli olarak yer aldı.

Ayrıca George Michael’s Freedom’ın ünlü müzik videosunda Naomi Campbell, Cindy Crawford ve Christy Turlington ile birlikte rol aldı! 90.

Süper model arkadaşları, gönderisinin altına destek mesajları bıraktı.

Linda Evangelista, 1990'ların en büyük modellerinden biri olarak biliniyordu.
Resim:
Linda Evangelista, 1990’ların süper model grubunun bir parçasıydı. Resim: AP

Campbell şunları yazdı: “Elos, deneyiminizi paylaşma ve artık onun tarafından rehin tutulmama konusundaki cesaretiniz ve gücünüz için sizi alkışlıyorum… seni sevdiğimi biliyorsun…”

Crawford ekledi: “Linda – gücünüz ve gerçek özünüz sonsuza kadar tanınabilir ve ikoniktir! Bravo!”

Helena Christensen ise arkadaşını “cesareti ve gücü” için övdü.

Dedi ki: “Bu kelimeleri yazmak büyük cesaret ve güç isterdi. Bunu okurken gözyaşlarına boğulduğumu dürüstçe söyleyebilirim…

“Birinin gölgeden çıkıp vahşice dürüst ve gerçek olması çok önemli ve güzel. İçeride ve dışarıda güzel olduğunuz için teşekkür ederim.”

Hollywood yıldızı Gwyneth Paltrow da kalp emojisi ile yorum yaparak desteğini gösterdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*