Michael K Williams: Wire ve Boardwalk Empire oyuncusu kazara aşırı dozda uyuşturucudan öldü, otopsi bulguları | Entler ve Sanat Haberleri

Wire’ın aktörü Michael K Williams, kaza sonucu aşırı dozda uyuşturucudan öldü, otopsi yapıldı.

54 yaşındaki Williams, 6 Eylül’de Brooklyn’deki dairesinde ölü bulundu.

Polis kaynakları olay yerinde uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

New York Şehri Baş Tıbbi Denetçi Ofisi sözcüsü Julie Bolcer, bir e-postada ölüm nedeninin “fentanil, p-florofentanil, eroin ve kokainin birleşik etkileriyle akut zehirlenme” olduğunu söyledi.

Bayan Bolcer, soruşturma hakkında daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Resim:
The Wire’da Dominic West ile Michael K Williams. Resim: Film Mağazası/Shutterstock

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

2016: Michael K Williams öfkesini anlatıyor

Williams’ın meslektaşları, canlandırdığı karakterleri insanlaştırma konusundaki özel yeteneğini hatırladı ve rollerine New York’ta büyüyen siyah bir adam olarak kendi deneyimini getirdi.

Gerçek hayattaki mücadeleleri arasında, The Wire için en iyi bilinen rolüne getirdiği uyuşturucu bağımlılığı nöbetleri vardı.

TV dizisi Baltimore’da kuruldu ve uyuşturucu ticaretinin hikayesini suçluların, polisin ve aralarında kalan insanların bakış açısıyla anlattı.

Eleştirmenler Williams’ı, rakipleriyle savaş halinde olan eşcinsel bir uyuşturucu satıcısı olan Omar Little’ı canlandırdığı için övdü.

Michael K Williams, Boardwalk Empire'da Chalky White rolünde.  Resim: HBO/Kobal/Shutterstock
Resim:
Williams, Boardwalk Empire’da Chalky White rolünde. Resim: HBO/Kobal/Shutterstock

Williams’ın övgüsünü kazanan diğer televizyon rolleri arasında Boardwalk Empire, Bessie ve Lovecraft Country’de canlandırdığı karakterler yer aldı.

Williams, 1920’lerin Yasak döneminde Atlantic City, New Jersey’de geçen bir HBO dizisi olan Boardwalk Empire’da güçlü Afrikalı-Amerikalı gangster Chalky White’ı canlandırdı.

Kariyeri boyunca Williams, HBO’nun Bessie, The Night Of ve Lovecraft Country’deki performanslarıyla Emmy adaylığı kazandı.

Ayrıca, New York Central Park’ta yıllarca hapis yattıktan sonra aklanan bir kadın koşucuya acımasızca saldırmakla haksız yere suçlanan beş gencin gerçek hikayesi olan 2019 Netflix dizisi When They See Us’taki rolüyle övgü aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*