Nines: Listelerin zirvesinde yer alan rapçi Polonya ve İspanya’dan İngiltere’ye 28 kg esrar ithal ettiği için hapse girdi | Entler ve Sanat Haberleri

İspanya ve Polonya’dan İngiltere’ye 28 kilo esrar ithal eden rapçi Nines 28 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Gerçek adı Courtney Freckleton olan müzisyen, şifreli mesajlaşma platformunu kullandı. EncroChat ilacın büyük ölçekli sevkiyatlarını düzenlemek için “MicroBird” olarak adlandırılan bilinmeyen bir ihracatçıyla iletişim kurmak.

Harrow Crown Court’a verdiği bilgiye göre, Polonya’dan esrarın bir kısmını kaçırmak için kazanlar kullanıldı.

DokuzlarGeçen yıl üçüncü stüdyo albümü Crabs In A Bucket ile Birleşik Krallık albüm listesinin zirvesinde yer alan 35 yaşındaki Jason Thompson ile Londra’nın kuzeybatısında mahkemeye çıktı ve her ikisi de Polonya ve İspanya’dan Birleşik Krallık’a esrar ithal etmek için komplo kurduklarını itiraf etti.

Resim:
Jason Thompson da 28 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca, geçen yıl 10 Mart ile 3 Temmuz arasında suç parası transfer etmek için komplo kurmaktan da suçlu bulundular.

Mahkemeye, çiftin başarılı bir şekilde bir miktar esrar ithal ettiği ancak ikinci bir girişimin başarısız olduğu söylendi.

Savcı Genevieve Reed, kara para aklama suçlamasının 98.000 sterlinlik bir borca ​​(esrarın değeri) ve onu satın almak için Bitcoin kullanımına bağlı olduğunu söyledi.

İki adam, geçen yıl dünyanın dört bir yanındaki organize suç şebekeleri tarafından kullanılan EncroChat’in sızmasının ardından Londra ve Borehamwood, Hertfordshire’daki polis baskınlarının bir parçası olarak Haziran ayında tutuklandı.

Ağ, araştırmacılar tarafından saldırıya uğradıktan sonra kapatılmadan önce Fransa’da bulunuyordu.

MOBO Ödülleri
Resim:
Nines, üçüncü stüdyo albümü Crabs In A Bucket ile geçen yıl İngiltere albüm listesinin zirvesindeydi.

Yargıç Rosa Dean, Londra’nın merkezindeki Barbican’dan Nines’ı ve Londra’nın kuzeyindeki Barnet’ten Thompson’ı 28 ay hapis cezasına çarptırdığında, “Wormwood Scrubs’ta oturmak ne büyük bir yetenek kaybı.” dedi.

Mahkeme, Nines’in işbirlikçileri tarafından “Büyük Patron” olarak bilindiğini ve mesajlarında esrardan “Cali” olarak bahsettiğini duydu.

31 yaşındaki müzisyen daha önce tedarik amacıyla esrar bulundurmaktan 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Aslen Londra’nın kuzeybatısındaki Harlesden’den gelen yıldız, geçen yıl en iyi hip-hop eylemi için MOBO Ödülü’nü kazandı.

Yayınlandığında Metallica’yı bir numaraya kadar geride bırakan üçüncü albümü de Stormzy, J Hus, Lianne La Havas ve Mahalia’nın rekabetine rağmen yılın albümü seçildi.

Rapçi, listelerde dört numaraya ulaşan 2017 ilk albümü One Foot Out ile ün kazandı.

Şarkıları yayın platformlarında milyonlarca kez dinlendi ve Dave, Ray BLK ve SL gibi isimlerle işbirliği yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*