Ölmek İçin Zaman Yok incelemesi: ‘Tür büken’ Bond filmi ‘acımasız’ ama beklemeye değer | Entler ve Sanat Haberleri

Sky News eğlence ekibi No Time To Die’ın Royal Albert Hall’daki dünya prömiyerine bilet almayı başardı. İşte yıllardır en çok beklenen film gösterimine verdikleri tepki.

Claire Gregory, eğlence muhabiri ve Backstage podcast sunucusu

Bond 25’i gizleyen gizlilik hakkında çok şey yapıldı.

Pandemi nedeniyle geri itilmesine ve yoğun bir şekilde terfi etmesine rağmen, filmi dün geceye kadar kimse görmemişti ve bu, neyin saklanabileceği konusunda spekülasyonlara yol açtı.

Filmi izledikten sonra, yapımcıların neden basın turundan önce gazetecilerin filmi görmelerine izin vermemeye karar verdiklerini, neler olup bittiğine dair ayrıntıları değil de daha genel olarak seriye yönelik sorular sormaya karar verdiklerini rahatlıkla söyleyebiliriz: Ölmek İçin Zaman Yok tür büken bir Bond.

Resim:
Birçoğu, Rami Malek’in kötü adam Safin rolünü heyecanla bekliyor. Resim: Evrensel

Korkuyla başlıyor, romantizmi (tabii ki), eylemi ( kurs) ve hatta bazı aile dramaları olsa da, franchise’ın ilk Amerikalı yönetmeni Cary Fukunaga, sinematografiye, seyirciyi herkesin uğruna savaştığı şeyin gerçekte ne yaptığını anlamaya çalışmaktan özenle uzaklaştıran bir ustalık getiriyor.

Ve pandemi sonrası bir dünyada, dokunarak yayılan bir silah çok ileri görüşlü hissettiriyor (bu elbette koronavirüs salgınından önce yazılmış olsa da) ve izleyicilere ne yazık ki bu günlerde üstel yayılma gibi şeyleri çok iyi anladığımızı hatırlatabilecek anlar var. .

Film teknoloji, patlamalar, silahlar ve araba kovalamacalarıyla dolu.

Aslında bazı sahneler biraz gereksiz geliyor. Daniel Craig Bond’dan bekleyebileceğiniz hemen hemen her şeyi yapmak için son bir fırsat elde etmek.

Hayranlar, tüm klasik repliklerin, bazen Phoebe Waller Bridge’in senaryodaki geçişiyle geliştirildiğini düşünmeden edemeyeceğiniz kadar mizahla sunulmasından memnun olacaklar.

Phoebe Waller-Bridge No Time To Die'ın galasında
Resim:
Phoebe Waller Bridge filminde Bond’un yanları

Film, kadınlara daha modern bir mercekten bakmayı vaat ediyor ve Lashana Lynch, Craig’in 007’sinin antitezini oynayan ve acemi ile aksiyonun gerekli bir parçası arasında bir çizgide yürüyen harika bir eklenti.

Lea Seydoux, Bond’un seriye geri davet edilen ilk sevgilisi olan Madeleine Swann olarak geri dönüyor, ancak ilişkinin yolunda gitmediğini söyleyelim; ve Ana De Arnas’ın büyük bir rolü olmasa da, ekranda olduğu zaman çok hoş karşılanıyor ve bir noktada geri dönebileceğini umuyor.

Peki ya Bond’un mirası? No Time To Die bize franchise’ın geleceği hakkında ne söylüyor?

Ölmek İçin Zaman Yok'ta Lashana Lynch ve Daniel Craig.  Resim: Nicola Dove/MGM
Resim:
Ölmek İçin Zaman Yok’ta Lashana Lynch ve Daniel Craig. Resim: Nicola Dove/MGM

Elbette Craig’in geri dönmeyeceğini biliyoruz ve film ona neredeyse saygıdeğer bir uğurlama verdiği için özür dilemiyor.

Ancak bazı karakterler için kesinlikle açık kapılar var ve Daniel Craig onları tekmelemezse, Bond’un gelecekte çok farklı bir şekil aldığını görebiliriz.

Katie Spencer, sanat ve eğlence muhabiri

Açılış kredilerinden önce Cary Fukunaga bile gelecek olanın hızını belirliyor. Aksiyon amansız ve neden bu kadar uzun olduğunu söylemek kolay – Fukunaga aksiyon sahnelerinin akıp gitmesine izin veriyor, ancak onları nasıl keseceğinizi söylemek imkansız.

Bond’un Phoebe Waller Bridge kokusu ve Hugh Dennis’in oldukça rastgele oyuncu seçimi gibi basit sahneler sizi gülümsetiyor.

Lashana Lynch’in karakteri, ekrandaki Bond için güçlü bir eşleşme, filme sizi içine çeken bir kedi ve fare başlangıcı sunuyor. Ayrıca bir dişi 007’nin seriyi nasıl ileriye götürebileceğini düşündürüyor.

Rami Malek muhteşem – inanılmaz derecede karanlık ve sadece izlemesi sürükleyici – ve Bond keyifli bir son vedada yolunu açıyor.

Beklemeye değer.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*