R Kelly, cinsel istismar davasında haraç ve insan ticareti yapmaktan suçlu bulundu | Entler ve Sanat Haberleri

R Kelly, Brooklyn, New York’taki cinsel istismar davasında şantaj ve insan ticareti yapmaktan suçlu bulundu.

R&B şarkıcısı, şöhretini kadınları ve reşit olmayan kızları seks için cezbetmek için kullanmakla suçlandı.

54 yaşındaki şantaj suçunu reddetti ve sekiz kez federal bir yasayı ihlal ederek insanları fuhuş için eyalet sınırları boyunca taşımayı yasa dışı hale getirdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

R Kelly cinsel istismar suçlamalarına ‘itiraz edecek’ – avukat

Yedi erkek ve beş kadından oluşan bir jüri, uçabileceğime inanıyorum marşı ile tanınan Kelly’yi, müzakerelerinin ikinci gününden sonra tüm suçlamalardan suçlu buldu.

Yüzü beyaz bir maskeyle kapatılan Kelly, karar okunurken başını öne eğdi.

Tanıklar, Kelly’nin reşit olmadıklarında onları sapık ve sadist kaprislere maruz bıraktığını söyledi.

ABD’li avukat Jacquelyn Kasulis, “Bugünün suçlu kararı sonsuza dek R Kelly’yi, şöhretini ve servetini gençleri, savunmasızları ve sessizleri kendi cinsel tatmini için avlamak için kullanan bir yırtıcı olarak markalaştırıyor” dedi.

“Yakın çevresini reşit olmayan genç kızları ve genç kadınları ve erkekleri onlarca yıldır cinsel istismar, sömürü ve aşağılamadan oluşan iğrenç bir ağda tuzağa düşürmek için kullanan bir yırtıcı.

“Bu davadaki mağdurlara sesiniz duyuldu ve sonunda adalet yerini buldu.”

Ulusal Güvenlik soruşturma ajanı Peter Fitzhugh, kararın Kelly’nin “birçok savunmasız kız, erkek ve genç kadın üzerinde on yıl süren terör saltanatına” son verdiğini söyledi.

R kelly.  Resim: AP
Resim:
Tanıklar, Kelly’nin reşit olmadıklarında onları sapık ve sadist kaprislere maruz bıraktığını söyledi. Resim: AP

Savcılar, Kelly’nin kızlarla tanışmasına ve onları kontrol altında tutmasına yardımcı olan yönetici ve personel maiyetinin bir suç girişimi olduğunu savundu.

İstismara rağmen, şarkıcı turneye çıkmaya ve müzik yapmaya devam etti – R&B yıldızı Aaliyah henüz 15 yaşındayken evlendiği ortaya çıktıktan sonra bile.

Mahkeme, eski bir yöneticiye evliliğin yürütülmesi için sahte belgeler vermesini emrettiğini duydu.

Bazı mağdurların avukatı Gloria Allred, “47 yıldır avukatlık yapıyorum. Bu süre zarfında kadınlara ve çocuklara karşı suç işleyen birçok cinsel tacizciyi takip ettim. Takip ettiğim tüm yırtıcılardan Ancak, Bay Kelly birçok nedenden dolayı en kötüsü.”

Allred, adliye binasının dışında, “R Kelly, tüm bunlardan kurtulabileceğini düşündü, ama yapmadı” dedi. “Bütün bunları kontrol edebileceğini düşünmesine rağmen, yanılıyordu.”

Mahkeme salonunun dışında konuşan Kelly’nin avukatı Deveraux Cannick, savunmanın “hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Cannick, “Bütün tutarsızlıklar göz önüne alındığında, hükümetin davayı ilk etapta getirmesi beni daha da hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Tam adı Robert Sylvester Kelly olan Kelly, 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya ve 4 Mayıs 2022’de hüküm giyecek.

2000’li yılların başından beri kendisini takip eden suçlamaların ardından #MeToo hareketi sırasında cinsel istismar suçlamasıyla yargılanan en önde gelen kişilerden biri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*