R Kelly: Jüri üyeleri, R&B yıldızının New York’taki cinsel taciz davasında müzakerelere başladı | Dünya Haberleri

Jüri üyeleri New York’taki cinsel istismar davasında haftalarca ifade verdikten sonra müzakerelere başladığında, R Kelly’nin geleceği şimdi yedi erkek ve beş kadının elinde.

Uyarı: Bu makale, iddia edilen cinsel saldırı ve istismara referanslar içermektedir.

Savcılar ve savunma avukatları bu hafta kapanış konuşmalarını bitirdiler ve şimdi 12 kişilik jüri, R&B yıldızına yöneltilen haraç ve seks kaçakçılığı suçlamalarını müzakere etmeye başlayacak.

Resim:
Jüri şimdi müzakerelerini yapacak.

54 yaşındaki şarkıcı, kendisini suçlayanları istenmeyen cinsel ilişki ve zihinsel eziyet için toplayan Chicago merkezli bir kaçakçılık çetesini yönetmekle suçlanıyor.

Ayrıca, “herhangi bir ahlaksız amaç için” herhangi birinin eyalet sınırlarını aşmasını yasadışı kılan Mann Yasası’nın birden fazla ihlaliyle suçlanıyor.

Tanıklar, Kelly’nin reşit değilken onları sapık ve sadist kaprislere maruz bıraktığını, “müziğin, şöhretin ve ünlünün onun her istediğini yapabileceğine” inandığını söyledi. ABD’li avukat yardımcısı Nadia Shihata şunları söyledi:.

İddiaya göre kurbanlarının “grupçular ya da altın arayıcılar değil, onlar insan” olduğunu da sözlerine ekledi.

Savcılık iddia etti 17 yaşındaki bir kıza bilerek uçuk verdi, ve kurbanlarını, kendisine “Baba” dedirtmek veya onları kontrol etmek için seks yaptıklarını kaydetmek gibi aşağılayıcı kurallara tabi tutardı.

Tam adı Robert Sylvester Kelly olan şarkıcı, herhangi bir yanlış yapmadığını reddetti ve savunma ekibi, onu yanlış suçlamaların kurbanı olarak resmetti.

Savcılık ekibinin üyeleri, şarkıcı R. Kelly'nin ABD'nin New York kentindeki Brooklyn Federal Bölge Mahkemesi'ndeki cinsel istismar davası için geldiler.
Resim:
Savcılık ekibinin üyeleri New York’taki Brooklyn Federal Bölge Mahkemesine geldi
Savcılık ekibinin üyeleri, şarkıcı R. Kelly'nin ABD'nin New York kentindeki Brooklyn Federal Bölge Mahkemesi'ndeki cinsel istismar davası için geldi

Savunma avukatı Deveraux Cannick kapanış konuşmasında jüriye, birkaç suçlayıcının ifadesinin yalanlarla dolu olduğunu ve “hükümetin yalan söylemelerine izin verdiğini” söyledi.

“Onlara cömert bir yaşam tarzı verdi” dedi. “Bir yırtıcının yapması gereken bu değil.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*