R Kelly’nin avukatı, cinsel istismar davasının kapanış tartışmalarında onu Martin Luther King ile karşılaştırıyor | Dünya Haberleri

R&B yıldızının avukatı New York’taki davasının kapanış tartışmasında R&B yıldızının avukatı, R Kelly’yi cinsel istismarla suçlayan kadınların yalan söylemek için parayla motive edildiklerini ve yıldızların hayranlarından biraz daha fazlası olduklarını savundu.

Uyarı: Bu makale, iddia edilen cinsel saldırı ve istismara referanslar içermektedir.

Kelly’nin avukatı Deveraux Cannick federal mahkemeye yaptığı kapanış konuşmasında, şarkıcıyı suçlayanları eski hayranlar ve terk edilmiş aşıklar olarak tasvir etti ve ününü kitap sözleşmeleriyle ve 2019 belgeseli Surviving R Kelly’de olduğu gibi medyada yer alarak para kazanmayı umuyordu.

Resim:
R Kelly’nin taciz davasındaki jüri kasıtlı olarak gönderildi. Resim: Reuters

“Para kazanıyorlar. Oyunun ne olduğunu biliyorlar. R Kelly’den hayatta kalıyorlar,” dedi Bay Cannick, merhum sivil haklar lideri Martin Luther King Jr’ı çağırırken, jüri üyelerini beraat etmek için “cesaret” toplamaya çağırırken. şarkıcı.

Bay Cannick, “Size Dr King ve cesur insanlardan bahsetmemin bir nedeni var,” dedi.

“R Kelly’yi mahkum etmek büyük bir mesele, ama daha da önemlisi adalet.”

Tam adı Robert Sylvester Kelly olan şarkıcı, aralarında bir şantaj ve sekiz adet yasadışı yollardan insanları fuhuş için eyalet sınırları dışına taşımak da dahil olmak üzere suçlamaları şiddetle reddediyor.

Bay Cannick, Kelly’nin kendisini suçlayanlara “altın gibi” davrandığını ve onları arabalardan daha pahalıya mal olan alışveriş çılgınlığına götürdüğünü iddia etti.

Kelly’ye karşı tanıklık eden ilk suçlayıcı Jerhonda Pace’i “grup üyesi, olağanüstü sapık” olarak görevden aldı ve Kelly’nin ifşa etmeme anlaşmalarını kullanmasının eğlence endüstrisinde yaygın olduğunu söyledi.

Bay Cannick, jüri üyelerini sağduyularını kullanmaya çağırdı ve şunları ekledi: “Burada birinin hayatı tehlikede.”

R Kelly, duruşmasında nihai kapanış argümanları yapılırken dinliyor.  Resim: Reuters
Resim:
R Kelly, duruşmasında nihai kapanış argümanları yapılırken dinliyor. Resim: Reuters

Savunma iki gün boyunca sadece bir avuç tanık çağırırken, savcılık duruşmanın önceki altı haftasında 45’ten fazla tanık çağırdı.

Savcılık tanıklarının öne sürdüğü iddialar arasında 17 yaşındaki kız uçuk “bilerek”ve genç bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu ne olduğunu sorduktan sonra müzik endüstrisine girmek için yapmaya istekliydi.

54 yaşındaki şarkıcı, avukatlar tarafından çapraz sorguya maruz bırakılacağı için hakkı olduğu gibi kendi savunmasında ifade vermeyi reddetti.

R kelly.  Resim: AP
Resim:
R Kelly tüm suçlamaları reddediyor. Resim: AP

Bay Cannick, ABD’li avukat yardımcısı Elizabeth Geddes’in ardından konuştu kapanış konuşmasını bitirdiYaklaşık altı saat süren , iki güne yayıldı.

Bayan Geddes, düzinelerce suçlayıcının, eski işverenlerin ve şarkıcı aleyhinde konuşan diğer kişilerin ifadelerini inceledi.

Savcılar, 1996 Grammy ödüllü hit I Believe I Can Fly ile tanınan şarkıcıyı, şöhretini ve karizmasını, kadınları ve reşit olmayan kızları cezbetmek için onun için çalışan insanları dağıtmak için kullanan şiddetli bir yırtıcı olarak tasvir etti.

Bayan Geddes, Kelly’nin “parasını ve kamuya açık kişiliğini” kullanarak suçlarını “açıkça” gizlediğini söyledi.

Bir video beslemesinden alınan bu çizimde, ABD Başsavcısı Yardımcısı Elizabeth Geddes, altta, R. Kelly'nin yakın çevresinin büyük bir fotoğraf paneline işaret ederken jüriye kapanış konuşmasını sunar (video akışında görülmez). çalışanlar, 22 Eylül 2021 Çarşamba, New York.  R. Kelly, sol üst köşede savunma masasında otururken görülüyor.  Ayrıca resmin en altında en sağda oturuyor.  (AP Fotoğrafı/Elizabeth Williams)
Resim:
ABD Başsavcı Yardımcısı Elizabeth Geddes jüriye kapanış konuşmasını sunuyor

Kapanış tartışmalarının ardından, ABD Bölge Yargıcı Ann Donnelly’nin jüri üyelerine yasa hakkında talimat vermesinin ardından jüri görüşmeleri Cuma günü başlayabilir.

Kelly, Chicago’daki federal mahkemede ayrı cezai suçlamalarla ve Illinois ve Minnesota’daki eyalet suçlamalarıyla karşı karşıya.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*