Roger Michell: Julia Roberts, 65 yaşında öldükten sonra Notting Hill yönetmenine saygı duruşunda bulunuyor | Entler ve Sanat Haberleri

Film, TV ve tiyatro yönetmeni Roger Michell 65 yaşında öldü.

Michell en çok Notting Hill, Venus ve My Cousin Rachel’ı yönetmesiyle tanınır.

Gazeteciden yapılan açıklamada, “Harry, Rosie, Maggie ve Sparrow’un yönetmeni, yazarı ve babası Roger Michell’in ailesinin, 22 Eylül’de 65 yaşında ölümünü duyurmasından büyük üzüntü duyuyoruz.” Dedi.

İngiliz diplomat olan babası burada görev yaparken Güney Afrika’nın Pretoria kentinde doğdu ve ayrıca Beyrut, Şam ve Prag’da zaman geçirdi.

Tiyatro çalışmaları arasında Nina Raine’s Consent, Harold Pinter’s The Homecoming ve Dylan Thomas’ Under Milk Wood ve pek çok prodüksiyonu National Theatre’da oynuyor.

Filmleri arasında Enduring Love, Morning Glory, Persuasion, Blackbird ve Dame Helen Mirren, Jim Broadbent ve Matthew Goode’un rol aldığı yakında çıkacak olan The Duke yer alıyor.

Notting Hill’de Hugh Grant ile birlikte rol alan Julia Roberts, Michell’e saygı duruşunda bulundu.

Instagram’da yönetmenin bir fotoğrafını paylaştı ve şöyle dedi: “Birlikte geçirdiğimiz her dakikayı sevdim. RIP Roger Michell.”

Aktörler Jason Watkins, Samuel West ve Eddie Marsan da Michell ile ilgili anılarını paylaştılar.

Michell’in 2014 yapımı televizyon filmi Christopher Jefferies’in Kayıp Onuru’nda rol alan Watkins, tweet attı: “Güzel arkadaşım #RogerMichell gitti. Şimdi bizi nasıl bırakırsın? Yıkıldım. Arkadaşım ve iş arkadaşım- Ona çok şey borçluyum.

“Nazik, güçlü, nazik bir dahi ve muhteşem bir arkadaş. Hepimiz sensiz kaybolduk. Çok erken, çok erken.”

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen West, “Roger Michell’in zamansız ölüm haberiyle uyuştuk. Üç filmde (İkna, Notting Hill, Hyde Park on Hudson) ve bir oyunda (İhanet) birlikte çalıştık.

“Güzel bir adam ve mükemmel bir yönetmendi: cömert, otoriter, zevkli ve çok, çok nazik. Onu çok sevdim.”

Twitter’da yazan Marsan, “Roger Michell’in vefat ettiğini duyduğuma çok üzüldüm. Bana ilk büyük molamı The Homecoming’de NT’de (National Theatre) verdi.

“Çok nazik, destekleyici ve anlayışlı bir yönetmendi. Ailesine başsağlığı diliyorum. RIP Roger.”

Michell, 1990’larda Kate Buffery ile evlendi ve çift 2002’de boşandı. Aynı yıl, iki kızı olduğu Line Of Duty oyuncusu Anna Maxwell Martin ile evlendi.

Martin, geçen yıl You Magazine’e kendisinin ve Bay Martin’in ayrıldığını doğruladı.

Yönetmen ilk BAFTA’sını 1995’te kazandı ve Jane Austen’in hayatından bir uyarlama olan Persuasion ile en iyi tekli drama ödülünü kazandı.

2015 yılında televizyon dizisi The Lost Honor Of Christopher Jefferies ile ikinci BAFTA ödülünü kazandı. cinayetle suçlanan emekli bir öğretmenin gerçek hayat hikayesi.

Michell’in okuldaki öğretmenlerinden biri olan Bay Jefferies masumdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*