Scarlett Johansson ve Walt Disney Co, akış davası için anlaşmaya vardı | Entler ve Sanat Haberleri

Scarlett Johansson ve Walt Disney Co, Black Widow’un yayınlanmasıyla ilgili davasında anlaşmaya vardı.

Aktris, filmi sinemalarda gösterime girdiği sırada yayın hizmetine sunduğunda şirketi sözleşmesini ihlal etmekle suçlamıştı.

Johansson’ın kazançları kısmen hayret Filmin gişe hasılatı elde etti ve Temmuz ayında dava açarken, filmin yalnızca sinemalarda ilk gösterim için tasarlandığını söyledi.

İkili tahliye, aksi halde elde edeceğinden daha az kazanmasına neden oldu, diye tartışmıştı.

Johansson ve Disney arasındaki anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Johansson yaptığı açıklamada, “Disney ile olan farklılıklarımızı çözmüş olmaktan” “mutlu” olduğunu belirterek, “Yıllar boyunca birlikte yaptığımız işten inanılmaz gurur duyuyorum ve ekiple olan yaratıcı ilişkimden büyük keyif alıyorum. .

“İşbirliğimizi sürdürmek için sabırsızlanıyorum.”

Scarlett Johansson hakkında daha fazla bilgi

Disney Studios Content’in başkanı Alan Bergman, “karşılıklı bir anlaşmaya” varmaktan “memnun” olduğunu söyledi.

Resim:
Aktris Scarlett Johansson, Black Widow’un yayınlanması için Disney ile bir anlaşmaya vardı. Resim: zz/STRF/STAR MAX/IPx/AP

“Marvel Sinematik Evrenine yaptığı katkıları takdir ediyoruz ve bir dizi gelecek projede birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Johansson davasında Disney’in, abone sayısını artırmak istediği için filmi sinemalarda olduğu gibi yayın platformunda yayınladığını, “Disney’in hisse senedi fiyatını artırmanın kanıtlanmış bir yolu” olarak tanımladığını söylemişti.

Ancak Disney, davanın “hiçbir değeri olmadığını” ve “COVID-19 pandemisinin korkunç ve uzun süreli küresel etkilerine karşı duyarsızca göz ardı edilmesinin özellikle üzücü ve üzücü” olduğunu eklemişti.

Birçok şirket, koronavirüsün yayılmasını sınırlamaya yönelik küresel çabaların bir parçası olarak birçok sinema kapatıldığı için akış hizmetlerinde film yayınlamak zorunda kaldı.

Rus suikastçının Avenger’a dönüşmesinin hikayesi olan Black Widow, Temmuz ayındaki ilk hafta sonunda ABD ve Kanada gişelerinde 80 milyon dolar (59 milyon sterlin) ve başka yerlerde 78 milyon dolar (57 milyon sterlin) kazandı. Ayrıca Disney+ üzerinden 60 milyon dolar (44 milyon sterlin) kazandı.

Forbes dergisinin 2018 ve 2019 yıllarında dünyanın en çok kazanan aktrisleri listesinin zirvesinde yer alan Johansson, dokuz Marvel filminde karakteri canlandırdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*