Tony Ödülleri: Moulin Rouge! Broadway prodüksiyonlarını kutlayan COVID gecikmeli gösteride tahtayı süpürdü | Entler ve Sanat Haberleri

Moulin Rouge! imrenilen en iyi müzikal gong’u almak da dahil olmak üzere, bu yılki Tony Ödülleri’nde yönetim kurulunu silip süpürdü.

ABD’deki sahne şovlarını kutlayan geçen yılki ödüller, pandeminin ABD’deki tüm prodüksiyonları 18 ay boyunca kapatmaya zorlamasının ardından 2021’e ertelendi.

Bu, Pazar gecesi New York’taki (yakında The Music Man with Hugh Jackman’ın yeniden canlanmasına ev sahipliği yapacak) büyük Winter Garden Theatre’da gerçekleşen ödüllere yalnızca bir avuç gösteri ve oyuncunun uygun olduğu anlamına geliyor.

Resim:
Moulin Rouge’da Aaron Tveit. Resim: Matthew Murphy/Boneau/Bryan-Brown

2001 yapımı aynı adlı filme dayanan Moulin Rouge, başrol oyuncusu Aaron Tveit ile birlikte Tina: The Tina Turner Musical ve Jagged Little Pill’i (Alanis Morrissette’in aynı adlı albümünden uyarlanan) yenerek en iyi müzik ödülünü kazandı. kategorideki tek aday olduktan sonra en iyi müzikal oyuncu ödülünü kazandı.

Yapımcı Carmen Pavloviç konuşması sırasında sektörün geri kalanını tanıyarak şunları söyledi: “Bir diziden en iyi müzikal olarak bahsetmek bana tuhaf geliyor. Geçen sezonun her gösterisinin en iyi müzikal olarak düşünülmeyi hak ettiğini düşünüyorum.”

Toplamda on ödül alan Moulin Rouge! ayrıca ışık, ses, dekor, yönetmenlik, kostüm, koreografi ve orkestrasyon ödüllerini kazandı.

Danny Burstein ayrıca bir müzikalde en iyi yardımcı erkek oyuncuyu seçerek şovun çekişmesine katkıda bulundu.

Gösteri bu yıl Londra’da açılıyor.

Başka bir yerde, Adrienne Warren, Tina: The Tina Turner Musical’deki rolüyle müzik dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü alırken, Lauren Patten Jagged Little Pill ile müzikal ödülde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı.

Pürüzlü Küçük Hap.  Resim: Matthew Murphy/Vivacity Medya Grubu
Resim:
Jagged Little Pill bir ödül aldı. Resim: Matthew Murphy/Vivacity Medya Grubu

Alanis Morrissette’in müzikali, son haftalarda, eski bir oyuncu kadrosunun, şovun yapımcıları tarafından transseksüel ve ikili olmayan yeteneğine karşı zararlı muamelede bulunduğunu iddia ettiği bir dizi iddiayla vuruldu.

Ödülü kabul eden Lauren Patten, tartışmalara değinerek şunları söyledi: “Ödüller için de garip bir zaman – sektörümüzde bir hesaplaşmanın ortasındayız.

“Ve her şeyden önce, karakterim Jo hakkında bana katılan zorlu sohbetlerde benimle meşgul olan trans ve ikili olmayan arkadaşlarıma ve meslektaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

“Broadway’de görmemiz gereken değişimin geleceğinin, dürüstlük, empati ve ortak insanlığımıza saygıyla dolu bu tür konuşmalardan geldiğine inanıyorum.

Oyun kategorilerinde, A Christmas Carol ödüllerin çoğunu alarak kaçtı ve onu en iyi oyun ödülünü alan The Inheritance izledi.

The Inheritance'da Andrew Burnap.  Resim: Matthew Murphy/Polk & Co
Resim:
The Inheritance’da Andrew Burnap. Resim: Matthew Murphy/Polk & Co

Oyun, 2019’da Broadway’e geçmeden önce West End’de Old Vic prodüksiyonu olarak hayata başladı.

Andrew Burnap, Lois Smith’in oyun için yardımcı kadın oyuncu ödülünü almasıyla en iyi erkek oyuncu gongunu kazandı.

Törendeki diğer ödül sahipleri arasında A Soldier’s Play ve The Sound Inside yer aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*