TOWIE yıldızı Lewis Bloor, 3 milyon sterlinlik elmas dolandırıcılığı iddiasıyla mahkemede | İngiltere Haberleri

Tek Yol Essex yıldızı Lewis Bloor, televizyon kariyerine başlamadan önce 3 milyon sterlinlik bir elmas dolandırıcılığının parçası olmakla suçlanıyor.

Southwark Crown Court, çoğu yaşlı olan 200’den fazla kurbanın, soğuk aramalar sırasında “yalanlar söylendikten” sonra yatırım olarak küçük, renkli taşları satın almaya dolandırıldığını iddia etti.

2013’ten itibaren üç yıl boyunca ITV2 realite şovunun kadrosuna katılan 31 yaşındaki Bloor, 7 Mayıs 2013 ile 1 Temmuz 2014 tarihleri ​​arasında dolandırıcılık amaçlı komployu reddediyor.

NS ÇEKİCİ yıldız diğer beş erkekle birlikte yargılanıyor – 29 yaşındaki Waltham Cross’tan Joseph Jordan, 29 yaşındaki Beckenham’dan George Walters, 25 yaşındaki Enfield’den Max Potter, 28 yaşındaki Brentwood’dan Nathan Wilson ve 27 yaşındaki Loughton’dan Simon Akbari .

Renkli elmaslar satan Imperial Assets Solutions ve Henderson & Forbes adlı iki şirketin dolandırıcılığa karıştığı iddia ediliyor.

Resim:
Bloor, 7 Mayıs 2013 ile 1 Temmuz 2014 tarihleri ​​arasında dolandırıcılık amaçlı komployu yalanladı

Savcı David Durose QC, “Bu altı sanıktan her biri, bir istisna dışında, 2013’te bir noktada televizyonda kariyer yapmak için ayrılan Lewis Bloor dışında, her ikisinde de yer aldı” dedi.

“Toplamda 200’den fazla kişi renkli elmas satın almak için dolandırıldı ve şirketler bu insanları toplam 3 milyon sterlinin üzerinde dolandırdı.”

Tek Yol Essex’tir hakkında daha fazla bilgi

Polisin, birçoğu yaşlı olan ve hayat birikimlerinin veya emekli maaşlarının bir kısmını paylaşmaya teşvik edildiği iddia edilen düzinelerce kurbanın ifadesini aldığını söyledi.

“Katılanların hepsi benzer bir hikaye anlatıyor. Her biri paralarını kaybetti.”

Bay Durose, beyaz taşların fiyatlarının daha kolay bulunabilmesi nedeniyle, renkli elmasların hileli bir şekilde ticaretinin bir avantaj sağladığını söyledi.

İlgili firmaların her ikisi de, “müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama konusunda olağanüstü bir geçmişe sahip” broşürlerle övünen, yatırım sınıfı taşlar satın almak veya satmak isteyen kişiler için uzman broker olduklarını iddia etti.

Jüriye, potansiyel yatırımcıların satıcı tarafından sahte isimlerle soğuk olarak arandığı ve elmasları değeri artacak bir yatırım olarak sattığı söylendi.

Savcı, “Bu müşterilere yapılan beyanlar asılsız, yalandı” dedi.

“Satıldıkları fiyat ve satıldıkları koşullar nedeniyle asla gerçek bir yatırım fırsatı olamazlardı.”

Jüri üyelerine, taşların bir toptancıdan alındığını ve yaklaşık %600’lük bir kâr marjı ile satıldığını ve başlangıçta yaklaşık 750 sterline satın alınan elmasları 5.000 sterlinlik bir yatırımla güvence altına aldığını söyledi.

Mahkeme, çoğu alıcının Cenevre’deki gümrüklü bir antrepoda saklanan elmaslarını, meşruiyet sağlamak için bir hukuk firması veya muhasebe şirketi aracılığıyla yapılan ödemelerle asla görmediğini söyledi.

Yeniden satış fiyatı 750 sterlinden bile daha düşük olacaktı ve satılmadan önce yatırımları için %20 KDV ödemek zorunda kalacak olan yatırımcılar için “hepsi değersizdi”.

Durose, “Her zaman, bu elmasın gerçekte değerinden daha fazla olurdu,” diye ekledi.

Duruşmaya Salı günü devam edilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*