TOWIE yıldızı Lewis Bloor, insanları 3 milyon sterlinlik elmas dolandırıcılığıyla dolandırmak için sahte isim olarak ‘Thomas Harkin’i kullandı, mahkeme duruşmaları | İngiltere Haberleri

Tek Yol Essex yıldızı Lewis Bloor, 3 milyon sterlinlik bir elmas dolandırıcılığında insanları dolandırmak için sahte bir isim kullandı, bir mahkemeye söylendi.

Üç yıl boyunca ITV2 realite şovunda yer alan 31 yaşındaki oyuncunun, yatırımcıları %600 kar marjıyla renkli taşları satın almaları için kandırmak için “Thomas Harkin” adını kullandığı iddia edildi.

İki firma, Imperial Assets Solutions (IAS) ve Henderson & Forbes için çalışan dolandırıcıların, iddiaya göre, çoğu yaşlı olan yaklaşık 200 kişiyi 3 milyon sterlinden fazla paradan mahrum etti.

Resim:
Bloor, altı kişiyle birlikte dolandırıcılık komplosu kurmakla suçlanıyor

Southwark Crown Court, dahil olan her iki firmanın da yatırım dereceli taş satın almak veya satmak isteyenler için uzman komisyoncu olduklarını söyledi.

Mahkemeye, insanların soğuk arandığı ve De Beers kuyumcularından alıntılar içeren parlak broşürler ve prestijli bir Canary Wharf gökdelenindeki ofis adresleri ile dünya çapında elmas ticaretinin merkezi olan Antwerp’in gönderildiği söylendi.

Renkli pırlantaların değerini artıracak gerçek bir yatırım olarak satıldığı duyuldu.

Ancak bir toptancıdan alınıp %600 kar marjı ile satılan taşların hiçbir zaman meşru bir yatırım olamayacağı iddia ediliyor.

Mahkeme, Bloor’un aramaları yapanlara senaryolar göndererek “dolandırıcılıkta daha merkezi bir role sahip” kişilerden biri olduğunu söyledi.

Mahkemeye, evinde bulunan bu tür iki belgenin yatırımcılara Avustralya’daki Argyle madeninden satın alınan ve “değeri artmak üzere olan” nadir renkli elmasları satın almak için “heyecan verici bir fırsat” sunduğu söylendi.

Lewis Bloor, Vue West End, 3 Cranbourn Street, Leicester Square, Londra'da düzenlenen Entourage İngiltere Film Prömiyerine katılıyor.  BASIN DERNEĞİ Fotoğraf.  Resim tarihi: 9 Haziran 2015 Salı. Fotoğraf kredisi şu şekilde olmalıdır: Ian West/PA Wire
Resim:
Lewis Bloor, 2015 yılında burada resmedilmiştir

Bloor’a IAS tarafından 150.000 £ ödendi, bir kısmı başkalarına ödendi, TV kariyerine devam etmek için ayrılmadan önce mahkemede duyuldu.

Mahkemeye başka bir çalışanın, 25 yaşındaki Max Potter’ın bir arkadaşına mesajlarda söylediği söylendi: “Hepsinin büyük büyük Rolex’leri ve Porsche cipleri var” ve şirketi yöneten kuzeninin “28 yaşında ve o olduğunu söyledi. Milyoner”.

Mağdur olduğu iddia edilen Michael Williams mahkemeye Bloor’un “çok ısrarcı bir tarza” sahip olduğunu ve bunun üzerinde “kurnazca baskı oluşturduğunu” söyledi.

Savcı David Durose QC şunları söyledi: “Bay Williams, değerli bir eşyayı adil bir piyasa fiyatından satın aldığını ve çok az riskle hızla değer kazanacağını hissettirdiğini söyledi.”

Bay Williams’ın 5,978,70 £ karşılığında bir taş satın aldığını, Bloor’a ise 896,81 £ veya yatırım toplamının tam olarak %15’ini ödediğini söyledi.

Durose, “Bu elmaslar beş ya da altı kez işaretlendi, yani bu muhtemelen IAS’nin elmas için ödeyeceği rakamla ilgili” dedi.

“Yatırımların yüzde on beşi hemen ortadan kayboldu, ödemenin fiyatına yaklaşmıyordu ve Bay Bloor bunu biliyordu, çünkü o parayı aldı.”

Lewis Bloor, Herfordshire, Borehamwood'daki Elstree Stüdyolarında Ünlü Big Brother evine girerken görülüyor.  BASIN DERNEĞİ Fotoğraf.  Resim tarihi: 28 Temmuz 2016 Perşembe. PA hikayesine bakın SHOWBIZ CBB.  Fotoğraf kredisi şöyle olmalıdır: Ian West/PA Wire
Resim:
Lewis Bloor, 2016’da burada resmedildi

Essex, Buckhurst Hill’den Bloor, 7 Mayıs 2013 ile 1 Temmuz 2014 tarihleri ​​arasında dolandırıcılık amaçlı komployu reddediyor.

Eski-ÇEKİLİŞ yıldız, Waltham Cross, Hertfordshire’dan 29 yaşındaki Joseph Jordan ile birlikte yargılanıyor; Kent’teki Beckenham’dan 29 yaşındaki George Walters; Enfield, Middlesex’ten Max Potter, 25; Brentwood, Essex’ten 28 yaşındaki Nathan Wilson; ve Loughton, Essex’ten 27 yaşındaki Simon Akbari de suçlamayı reddediyor.

Duruşma devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*