TV sunucusu Jeremy Stansfield, BBC şovunun çekimleri sırasında yaralandıktan sonra 1,6 milyon sterlin tazminata hükmetti | İngiltere Haberleri

TV sunucusu Jeremy Stansfield, BBC’de bir bilim programı çekerken yaralandıktan sonra Yüksek Mahkeme tarafından 1,6 milyon sterlin tazminata hükmedildi.

50 yaşındaki Stansfield, savaş sırasında “çarpışma testi mankeni” rolünü oynuyordu. BBC 2013 yılında Bang Goes Theory adlı programda yer aldı ve özel olarak tasarlanmış bir “teçhizat” içinde “çarpışma testleri” yaparken yaralandı.

Omurga ve beyin yaralanmaları geçirdiğini ve gelecekteki olası kazançlarda 3 milyon sterlinden fazla kaybettiğini söyledi, ancak BBC tazminat talebine itiraz etti.

Bayan Justice Yip, bu yılın başlarında yapılan bir duruşmanın ardından Cuma günü kararını verdi ve şunları söyledi: “Fiziksel yaralanmaların hiçbiri özellikle şiddetli olmasa da, psikiyatrik reaksiyonla birlikte birleşik etki, önemli bir bozulmaya neden olan bir dizi semptom ve soruna neden oldu. davacının işleyişinde.

Bunun etkisi, davacının televizyondaki başarılı kariyerini rayından çıkarmak ve daha genel olarak hayattan aldığı zevki kısıtlamak oldu.”

Stansfield için toplam 1,617,286,20 sterlinlik bir karar olacağını söyledi.

Bayan Justice Yip, tarafların Stansfield’ın “çarpışma testlerini gerçekleştirirken aldığı yaralanmalardan kaynaklandığı değerlendirilen zararların üçte ikisini” geri alması gerektiği konusunda anlaştıklarını da sözlerine ekledi.

“Çarpışma testlerinden önce son derece fit bir adam olduğuna dair güçlü kanıtlar var” dedi.

“Zamanın video görüntüleri onun zayıf olduğunu ancak güçlü kaslara sahip olduğunu gösteriyor.

“Ellerini dengede tutarken, yürürken ve yarattığı vakum eldivenlerini kullanarak bir binayı ölçeklendirirken gösteren klipler var.

“2012’de BBC, kendisinin tasarladığı insan gücüyle çalışan bir uçağı içeren bir projeye başlamadan önce fiziksel bir değerlendirmeden geçmesini istedi.

“Sonuçlar, rekabetçi bir atlet seviyesinde performans gösterdiğini gösterdi.”

Stansfield, bir insan “çarpışma testi mankeni” rolünü oynadığı Bang Goes The Theory’nin bir bölümünü çekiyordu.

Yargıç, “bir yol boyunca bir direğe itilen bir go-cart gibi bir teçhizata bağlı olduğunu” açıkladı.

“Parçanın girişinde, davacı, deneyi, kentsel bir ortamda gerçek bir arabada bir elektrik direğine çarpmaya benzer bir çarpışma profili verecek şekilde hesapladığını açıklıyor.

“Çarpışmalar, her biri iki kez ileri ve geri gerçekleştirildi.”

Stansfield, sağlığında önemli bir düşüşe neden olan bir dizi semptomla baş başa kaldığını söyledi.

Bayan Justice Yip, BBC’nin “depresif belirtilere sahip orta derecede bir kamçı yaralanmasından biraz fazlasının, yalnızca mütevazı hasarlara yol açabilecek çarpışma testlerine uygun şekilde atfedilebileceğini” iddia ettiğini söyledi.

Ekledi: “Birinin bu alıştırmanın mantıklı bir fikir olduğunu düşünmesini şaşırtıcı bulduğumu söylemeliyim.

“Kameraya kendi hesabına, davacı, genellikle yaralanmaya neden olan türden bir trafik çarpışmasını simüle ediyordu.

“Onun zekasına ve bilimsel geçmişine sahip birinin bu riski anlamış olabileceği düşünülebilir.

“Gerçekten de, bitmiş parçada, oldukça sıradan bir şekilde, ‘Bunu tavsiye etmem’ diyor.

“Aynı şekilde, BBC’nin aktif olarak tavsiye aradığına, tehlike konusunda uyarıldığına, ancak deneyin devam etmesine izin verdiğine dair kanıtlar vardı.”

Yargıç, Bay Stansfield’ın aldığı yaralar için “sorumluluğu belirlemesi gerekmediğini” söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*