Uma Thurman, Teksas yasağının ‘korku’sunu eleştirirken genç kürtajı ortaya çıkardı | ABD Haberleri

Uma Thurman, Teksas’ın yeni yasağının “dehşetini” eleştirdiği için geç ergenlik döneminde kürtaj yaptırdığını açıkladı.

51 yaşındaki aktris, “tartışma alevlerini bu yasanın hemen etki edeceği savunmasız kadınlardan uzaklaştırmak” amacıyla ilk kez “en karanlık sırrını” açtığını söyledi.

Resim:
Protestocular Mart ayında ABD Yüksek Mahkemesi önünde gösteri yaptı

NS kanun, Hangi bu ayın başlarında yürürlüğe girdi, tıp uzmanları tipik olarak yaklaşık altı hafta olan kardiyak aktiviteyi tespit edebildikten sonra kürtajı yasaklar.

Salı günü Washington Post’ta yazan Thurman, yeni yasanın gidişatını “büyük üzüntü” ve “korkuya benzer bir şey” ile izlediğini söyledi.

Film yıldızı daha sonra gençliğinin sonlarında yaşlı bir adama nasıl yanlışlıkla hamile kaldığını ve bebeği tutmak istemesine rağmen sonunda hamile kalmayı seçtiğini açıkladı. kürtaj hayatının o aşamasında istikrarlı bir yuva sağlayamamak da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle.

Thurman, prosedürü uygularken içselleştirdiği “utancı” şöyle anlattı: “Bu hikayede çok fazla acı var. Şimdiye kadarki en karanlık sırrımdı.”

“Gençken geçirdiğim kürtaj hayatımın en zor kararıydı. O zaman beni üzen ve şimdi bile beni üzen, ama benim deneyimlediğim neşe ve sevgi dolu yaşama giden yoldu” diye ekledi.

O zamandan beri üç çocuğu olan Thurman, “bir miktar ışığın parlayacağını ve kendilerini koruyamadıkları için utanç duyabilecek kadınlara ve kızlara ulaşacağını” umduğunu söyledi.

Kürtaj hakları savunucuları Teksas'ta toplandı
Resim:
Yasa, kardiyak aktivite tespit edildikten sonra, genellikle altı hafta civarında kürtajı yasaklar.

hakkında yazmak Teksas Özel vatandaşların kürtaj sağlayıcılarına ve kolaylaştırıcılarına dava açmasına izin veren yasağın “Amerikalı kadınlar için bir insan hakları krizi için hazırlık alanı” olduğunu söyledi.

Dedi ki: “Bu yasa, ekonomik olarak dezavantajlı olanlara ve çoğu zaman, aslında ortaklarına karşı bir başka ayrımcı araç.

“Zengin ailelerin kadınları ve çocukları dünyadaki tüm seçenekleri elinde tutuyor ve çok az riskle karşı karşıya.

Daily podcast’i şu adresten takip edin: elma Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

“Ayrıca, yasanın vatandaşı vatandaşla karşı karşıya getirmesi, bu dezavantajlı kadınları avlayacak yeni kanunsuzlar yaratması, onlara bakmak için donanımlı olmadıkları çocuk sahibi olmama seçeneğini reddetmesi veya umutlarını söndürmesi beni çok üzüyor. seçebilecekleri gelecekteki aile.”

Yeni Teksas yasasını hiçe sayarak kürtaj yaptığını söyleyen ABD’li bir doktor olarak geliyor. devletin neredeyse toplam yasağının yasallığını test etmek isteyen iki kişi tarafından dava ediliyor prosedür hakkında.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*