Wolverhampton Wanderers, kulübün kendi plak şirketi olan Wolves Records’u piyasaya sürecek | Entler ve Sanat Haberleri

Premier Lig futbol takımı Wolverhampton Wanderers kendi plak şirketini kuracak.

Wolves Records, şu anda ligde 16. olan kulüp ile Alternative Distribution Alliance (ADA) arasında bir ortaklık olacak ve başlangıçta Midlands’daki sanatçılara odaklanacak.

Kulüp, gelecekte uluslararası alanda genişlemeyi umuyor ve yerel, ulusal ve uluslararası sanatçılardan çevrimiçi başvurular alıyor.

Resim:
SX, yeni plak şirketi üzerinde çalışan üreticilerden biri. Resim: Kurtlar Kayıtları

Şehirden 29 yaşındaki şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı olan SX, daha önce Nicki Minaj, Childish Gambino ve Lil Wayne gibi isimlerle çalışmış olan şirketin kurulmasına yardımcı olanlar arasında yer alıyor.

Wolves Records ile sözleşme imzalayanlar, kulübün Premier Lig erişiminin yanı sıra ADA’nın pazarlama ve dağıtım uzmanlığına erişebilecekler.

SX şunları söyledi: “Kurtlar ve Wolverhampton şehri kalbime çok yakın ve bu bölgeden yetenekli gençlere en iyi fırsatları ve West Midlands’ın sunduğu zengin müzikal yeteneği vermek konusunda derin bir tutku duyuyorum.

Wolves Records’un müzik endüstrisini nasıl etkileyeceğini ve yeni sanatçıları nasıl destekleyeceğini görmeyi gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum ve ayrıca İngiltere’de müziğe böyle bir girişimde bulunacak ilk kulübün benim kulübüm olmasından gurur duyuyorum. otantik ve heyecan verici bir yol.”

Geçmişte The Who ve The Rolling Stones gibi isimlerle çalışmış olan müzik menajeri Peter Rudge, Wolves Records’a da katıldı ve stratejik danışman olarak görev yapacak.

“Ünlü eski Molineux’den bir mil uzakta doğdum ve 1951 Mart’ında Amcam Had ile ilk maçıma geldim” dedi.

Backstage podcast’ine abone olun Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

“Eski South Bank’ta amcamın omzuna oturdum ve o zamandan beri hayatımın önemli bir parçası olan Wolves ile bir aşk ilişkisi başlattım.

“Futbol ve müzik evrensel bir dildir. Dünyanın neresine giderseniz gidin, muhtemelen bir Beckham veya Beatles tişörtü görürsünüz ve günümüzün futbolcuları, müziğin kültürel tonunu etkilemek ve ayarlamak açısından müzisyenlerle çok ortak noktaya sahiptir. kere.”

Wolverhampton Wanderers, İngiltere’deki en eski futbol kulüplerinden biridir ve ilk profesyonel ligin kurulmasına yardımcı olan takımlardan biridir.

Kulüp, tarihinde 11 lig şampiyonluğu, dört FA Kupası ve iki Lig Kupası olmak üzere 17 büyük kupa kazandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*