Yeni cep telefonu müzesi önümüzdeki ay online olarak hizmete girecek | İngiltere Haberleri

Cep telefonunun tarihine adanmış yeni bir müze önümüzdeki ay çevrimiçi olarak açılacak.

Cep Telefonu Müzesi, dünyanın evrimini çizecek. teknoloji 1984’ten günümüze, 200 farklı üreticiden 2.000’den fazla el cihazını sergiledi.

Teknoloji araştırma firması CCS Insight’ın baş analisti olan Ben Wood, projeyi cep telefonu endüstrisinin deneyimli isimlerinden Matt Chatterly ile birlikte oluşturdu.

Çift ayrıca, cep telefonu koleksiyonunu mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmak için gelecekte fiziksel sergiler açmayı hedefliyor.

1984’ten günümüze cep telefonunun evrimini gösterecek olan Cep Telefonu Müzesi, cep telefonu operatörü Vodafone tarafından da beş yıllık bir sponsorluk anlaşmasıyla desteklendi.

En eski cep telefonlarından bazılarına sahip olacak – genellikle büyük, ağır cihazlar zar zor taşınabilir.

En son katlanabilirlerin yanına dahil edilecekler akıllı telefonlar, fotoğraf ve video için üst düzey kameraların yanı sıra ikiye katlanabilen ekranlar.

25 yıldan uzun süredir telefon toplayan Wood, “Son otuz yılda cep telefonu, ilk taşınabilir telefonlardan esnek ekranlı en yeni akıllı telefonlara kadar toplumun dokusunun ve tasarım çeşitliliğinin bir parçası haline geldi. görülmesi gereken bir şeydir.

“Çevrimiçi müze bu yıl içinde hizmete girdiğinde, bunun zengin bir öğrenme kaynağı olmasını ve genç insanlara gelecekte kendilerine ait inanılmaz mobil yenilikleri yaratmaları için ilham vermenin bir yolu olmasını istiyoruz.”

Çiftin, “müzeyi daha geniş bir kitleye ulaştırmaya” yardımcı olan ilk büyük sponsor olarak Vodafone’u ağırlamaktan “memnun olduklarını” da sözlerine ekledi.

Vodafone İngiltere tüketici direktörü Max Taylor şunları söyledi: “35 yıldan uzun bir süre önce Vodafone, İngiltere’nin ilk cep telefonu görüşmesini bir araba aküsü boyutunda ve daha da ağır olan Vodafone Transportable VT1 ile yaptı.

“Bu ilk cihazlara ve daha sonra gelen her şeye geriye dönüp bakmak, yalnızca teknolojinin kendisi ve nasıl geliştiği hakkında değil, aynı zamanda nasıl iletişim kurduğumuz hakkında da büyüleyici bir hikaye anlatıyor.

Bay Taylor şunları ekledi: “Ben ve Matt’in dünyanın herhangi bir yerindeki en kapsamlı koleksiyonu olan benzersiz müze koleksiyonunu destekleyerek, insanların yıllardır sahip oldukları cihazları hatırlamalarına ve heyecanlanmalarına yardımcı olabileceğimizi umuyoruz. gelecekte onlar için hangi cihazların yapabileceğini.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*