Yılın Müzesi, COVID-19 salgını sırasında topluma yardım etmek için dönüşen Essex sanat galerisine verildi | Entler ve Sanat Haberleri

Essex’te savunmasız insanlara yiyecek dağıtmaya yardımcı olmak için dönüşen ve ücretsiz okul yemekleri dağıtan bir galeri, Yılın Müzesi unvanını aldı.

Colchester’daki Firstsite sanat galerisi, ödülü mekanın onuncu yıldönümünü taçlandıran Londra’daki bir törenle aldı.

Modern sanatlar organizasyonu, dünyanın dört bir yanından tarihi ve çağdaş sanatın bir karışımını sergiliyor ve sanatçılarla ve yerel toplulukla ilişkiler kurmaya odaklanıyor.

Resim:
Firstsite müdürü Sally Shaw (solda), ödül töreninde kültür sekreteri Nadine Dorries ile birlikte

Komşu hayır kurumu Community 360, pandemi sırasında binayı kullandı ve yerel bölgedeki savunmasız insanlara yiyecek ve malzeme tedarik etmek için bir üs olarak yeniden kullandı.

Ve Afrika Aileleri hayır kurumu ile galeri restoranını okul kantinine dönüştürdü ve tatillerde ücretsiz okul yemekleri sundu.

Ayrıca, karantina sırasında insanları pencerelerinde sanat sergilemeye teşvik eden Büyük Büyük Sanat Sergisi’ne öncülük etti ve 92.000’den fazla aile tarafından indirilen 50’den fazla sanatçının yer aldığı etkinlik paketleri üretti.

Tüm bunlar yeterli değilse, başkalarının COVID-19’un ruh sağlığı ve mülteciler üzerindeki etkisini anlamalarına yardımcı olacağını umduğu Art for Life adlı bir NHS sanat projesi üzerinde de çalıştı.

Galeri, ödülü güvence altına almak için diğer dört mekandan (Center for Contemporary Art Derry/Londranderry, Experience Barnsley, Leeds’teki Thackray Tıp Müzesi ve Helmsdale, Sutherland’daki Timesspan) gelen rekabeti yendi.

Ödülün jüri heyeti başkanı Jenny Waldman, Londra Bilim Müzesi’nde 100.000 sterlinlik ödülü dağıtan şunları söyledi: “Colchester’daki Firstsite’ı 2021 Yılı Sanat Fonu Müzesi olarak ilan etmekten gurur duyuyoruz.

Backstage podcast’ine abone olun Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, püskürtücü

“Herkese sokağa çıkma yasağı sırasında pencerelerini ülke çapında bir galeriye dönüştürme konusunda ilham vermekten okul tatillerinde yerel çocukları beslemeye kadar, bunlar olağanüstü bir yenilik ve dürüstlük örneğidir.

Özünde, sanatçılardan NHS çalışanlarına, yerel ailelere ve mülteci gruplarına kadar herkese yer açan bir galeride yer alan güçlü, meşgul çağdaş sanat var.

“Tüm beklentilerimizi aştılar.

“İşte büyük düşünen ve yerel topluluklarını önemseyen küçük bir kuruluş. İşte Essex’te mükemmellik.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*